В Острозькій академії навчали юних «ШУЖиків»

18.04.2016

Чергова Школа універсального журналіста (далі — ШУЖ) відбулася на базі Острозької академії 16-17 квітня. Організатор школи — Віталій Голубєв, головний редактор видавничого дому «ОГО» і викладач кафедри журналістики НаУОА.

Захід спрямований на дводенний тренінг з основ журналістики від Віталія Голубєва, який має 20-річний досвід у цій галузі. Учасники Школи мали змогу пізнати деякі ази журналістики, отримати поради щодо вступу на цю спеціальність і розвˈязати запропоновані лектором кейси.

«На цей раз учасниками стали 17 школярів із 6-ти областей України. З них одна дівчина мала право безкоштовної участі у Школі, будучи однією з переможниць конкурсу „Я-журналіст“. Цьогоріч цей конкурс, який ми проводимо спільно з Острозькою академією, вийшов на Всеукраїнський рівень, нагородження проходило у Києві і ось одна з переможниць, дівчинка з Луцька, скористалася можливістю безкоштовної участі у ШУЖі. Сертифікат безстроковий, тобто ним можна буде скористатися і наступного року»,

говорить Віталій Голубєв.

Окрім Віталія Юрійовича, учасники мали нагоду послухати й інших викладачів Острозької академії. Роман Шулик, старший викладач кафедри журналістики, розповів про можливості підготовки майбутніх журналістів в університетській Лабораторії журналістської майстерності «J.Lab». Христина Карповець, викладач кафедри української філології, провела з учасниками практикум з культури мовлення у роботі журналіста.

«Ці курси допомогли мені остаточно визначити свою подальшу долю. Якщо до поїздки в Острог я ще мала сумніви, то сьогодні я дала собі обіцянку обов’язково досягнути поставленої мети. Я стану журналістом!»,

ділиться враженнями Валерія Колісник, школярка з Луцька.

Нововведеннями були не лише тренінги від Романа Шулика та Христини Карповець. Також вдосконалили роздаткові матеріали. На цей раз є ще й пам’ятка для орієнтації по місту: корисні телефони, Інтернет-адреси, які стануть у нагоді. Ще на цього разу екскурсію Острозькою академією проводила теж випускниця курсів ШУЖ Мар’яна Дзятко. Також вперше як гість заходу на Школу завітала Наталія Веляник, яка розповіла учасникам про особливості студентського життя в Острозькій академії.

«Такі курси дають досвід, що стане у пригоді в майбутньому. Тут можна отримати елементарні знання і уявлення про те, що являє собою журналістика. Зваживши всі „за“ і „проти“, я вирішила зробити журналістику своїм хобі у майбутньому і вступати на інший факультет, проте саме до Острозької академії»,

розповідає Валентина Полюхович, школярка з Рівненської області.

«Пишаюся, що я сама знайшла контакти керівника Школи універсального журналіста Віталія Голубєва та, незважаючи на сумніви і хвилювання, приїхала в чарівне місто Острог і пройшла тут навчання. Якщо ви ще не вирішили, ким точно хочете стати — приїжджайте на ШУЖ, ця школа дасть відповіді на ваші питання»,

каже Анна Дембіцька, школярка з Хмельницької області.

Наступні такі курси в Острозі планують вже на початок жовтня, а ось у Рівному відбудеться зустріч із молоддю, яка цікавиться журналістикою, вже у травні. Слідкуйте за новинами.

Теги: Острозька академія, ШУЖ, Голубєв