Вікторія Назарук – викладач кафедри журналістики взяла участь у роботі Міжнародної наукової конференції у Польщі

14.10.2016

Викладач кафедри журналістики Вікторія Назарук взяла участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Адміністрація та безпека», яка відбулася 10-11 жовтня у Гуманітарній академії імені Олександра Гейштора у Пултуську (Польща).

Науковий захід зібрав широке коло учасників із різних регіонів Польщі, зокрема, Варшавського університету, Школи права та управління, Вищої школи поліції у Щитно, білоруських державних університетів у Мінську та Гродно, Україну ж представили науковці з Острога, Львова, Кропивницького, Кременчука та Києва.

Програма конференції передбачала обговорення широкого спектру питань, що визначають розуміння категорії безпеки. У сучасному світі це поняття стає предметом широкого обговорення у колі правознавців, соціологів, психологів, економістів, медиків, фахівців інших галузей. Чимало наукових доповідей стосувалося питань обороноздатності держав, дотримання норм міжнародного права, економічного партнерства між країнами, які потенційно можуть перебувати у стані військового конфлікту. Окремі науковці у своїх виступах торкалися питань українсько-російського військового конфлікту, намагаючись оцінити можливості виходу із режиму гібридної війни.

Доповідь представниці Острозької академії стосувалася сфери інформаційної безпеки, зокрема, питання дотримання журналістських стандартів під час висвітлення екстремальних ситуацій, військових конфліктів. Доповідь викликала дискусію щодо специфіки роботи журналіста з інформацією, яка може провокувати суспільне збурення, стосуватися сектору державної таємниці. Науковці зійшлися на думці, що під час висвітлення військової тематики, журналістові треба дуже обачно поводитися з інформацією, враховуючи потенційні загрози, які може нести медіа текст його фігурантам. Яскравим прикладом може слугувати вказання у матеріалі місця локації військових одиниць, відкрита поява військослужбовців в ефірі.

Окрім, наукових дискусій учасники конференції також побували на урочистій інавгурації першокурсників Гуманітарної академії імені Олександра Гейштора.

Теги: Острозька академія, Польща, Конференція