Фестиваль «Острог-Ренесанс» в розпалі

14.05.2016

Четвертий день фестивалю «Острог-Ренесанс» поєднав у собі класичне і сучасне. В суботу, 14 травня, в рамках фестивалю відбувся концерт фортепіанної музики, кіновечір та презентація сучасної поезії.

На концерті прозвучали композиції європейських та українських класичних композиторів у виконанні молодого піаніста, лауреата міжнародних конкурсів, Євгена Моторенка. Зокрема, музикант виконав твори відомого українського композитора світового масштабу — Валентина Сильвестрова, який, до речі, був присутнім на концерті.

Нагадаємо, що 13 травня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся концерт за участі маестро. Того ж дня Валентина Сильвестрова нагородили почесним званням доктора honoris causa академії.

«Зараз класична музика поширюється у записах. Я ректору залишив багато дисків своєї музики. Таким чином вона може поширюватись не зважаючи на величину міста»,

розповідає композитор про процес прививання любові до класичної музики.

Фестиваль відбувається за сприяння Національного університету «Острозька академія», Острозької міської ради та проекту «Мистецькі експедиції». А концерт фортепіанної музики та приїзд Валентина Сильвестрова здійснився завдяки співпраці з культурологічним проектом «Culture for Community». Його представниця, Вікторія Зубенко, зазначає, що приїхати в Острог організація хотіла вже давно, саме тому підготували таку потужну програму.

«В Києві дуже багато чого відбувається, люди не знають, куди йти, бо в один день відбувається кілька цікавих подій. А в маленьких містечках люди цінують усе. В мене поки що немає слів, я в захваті. Острог — це унікальне місто,»

ділиться враженнями про Острог Вікторія Зубенко.

Друга половина фестивального дня відзначилась творчою молодіжною атмосферою. Запланований на площі міста вечір перенесли в приміщення Музею книги та друкарства через несприятливі погодні умови. Однак незапланована негода не зіпсувала вечір. Послухати музичні композиції барда та дуету гітариста та сопілкаря, насолодитись сучасною українською поезією з вуст самих поетів та переглянути найкращі українські короткометражні фільми прийшли не лише працівники та студенти Острозької академії, а й жителі міста.

«Вечір був спонтанний, цікавий, гарний. Приємно, що долучились люди, які не були заплановані в програмі»,

коментує захід одна з організаторів фестивалю Анастасія Хеленюк.

Теги: Острозька академія, Острог-Ренесанс, Валентин Сильвестров, Євген Моторенко