Сергій Загородній: «Відмова від шкідливих звичок – здорова психіка та безсмертя нації»

13.11.2016

У Національному університеті «Острозька академія» 10 листопада у рамках Школи куратора відбулася чергова зустріч, мета якої ознайомити студентів академії з різними видами залежності, способами їх ідентифікації, профілактики та лікування. Цього разу профілактичну лекцію провів кандидат медичних наук, старший викладач кафедри психології та педагогіки Сергій Загородній.

«Життя — досить складна річ, особливо, якщо людина не має міцних фізичних і духовних підвалин здоров’я. Люди, які не займаються самоосвітою, яким бракує інтелекту, навряд чи зможуть бути успішними. Але й фізичне здоров’я є обов’язковою умовою щастя, успіху і повноцінної свободи людини. Що ж може стати нам на заваді? Перш за все — це шкідливі звички»,

розповідає Сергій Загородній.

Значну увагу лектор зосередив на обговоренні легких форм залежності, зокрема нікотинової. Він представив статистику щодо кількості осіб-курців серед населення окремих країн світу, в яких ця проблема набула особливої актуальності.

Також доповідач навів приклади складних випадків отруєння наркотичними й психотропними речовинами, які негативно впливають на психічні та фізичні можливості людини.

Пан Сергій розповів про низку серйозних захворювань, спровокованих тютюнопалінням та іншими шкідливими звичками, зокрема про злоякісні новоутворення в організмі людини.

Окрім того, він зазначив, що в курців шансів захворіти на рак легенів на 200% більше, ніж у звичайних людей. Також широкого обговорення під час лекції набули проблеми алкоголізму і наркотичної залежності в молоді та шляхи їх вирішення.

Студенти Острозької академії дійшли висновку, що підiґрунтя здорового способу життя — це відмова від шкідливих звичок, яка поруч з етичним, культурним і духовним вихованням повинна становити основу життєвих орієнтирів особистості.

Наприкінці лекції кожен охочий мав можливість поставити запитання Сергієві Михайловичу та отримати фахові відповіді.

Теги: Острозька академія, Сергій Загородній, Школа куратора