Юрій Кірушок розповів спудеям про нові можливості

13.05.2016

Випускник кафедри релігієзнавства Національного університету «Острозька академія» Юрій Кірушок зустрівся зі студентами 12 травня.

Цю подію планували більше року. Нарешті, Юрій повернувся з Канади і завітав до рідного університету. Він розповів майбутнім випускникам про можливості навчання за кордоном.

«Перш за все хочу подякувати за можливість зустрітися з вами кафедрі релігієзнавства, Юлії Новак за організацію, Владиславу Данильченку та Наталії Ващук, яка стала ініціатором цього заходу і зробила все для того, щоб він відбулася. Мені дуже приємно знаходитися в академії»,

зазначив на початку Юрій Кірушок.

Далі він розповів про те, як йому вдалося потрапити на магістратуру до одного із найкращих університетів Канади.

«Я вступив до Острозької академії у 2005 році. Під час навчання приймав участь у різних програмах „Канада — світ молоді“. На четвертому курсі я поїхав до Канади, а саме у провінцію Британська Колумбія. Там я покращив свої знання англійської мови. Мої курсові і дипломні роботи були присвячені православній діаспорі Північної Америки. Навчаючись на п’ятому курсі, я побачив оголошення на дошці факультету міжнародних відносин, у якому запрошували студентів на навчання в Саскачеванському університеті Канади. Там є хороші спеціалісти, професори, які займаються подібними питаннями, а також усі необхідні ресурси. Для мене це був ідеальний варіант, оскільки я хотів розвивати свою тему наукової роботи. Після подачі документів та успішного складання тесту, мене зарахували студентом магістратури спеціальності „Релігія і Культура“ Саскачеванського університету. Однак, я не отримав грант, а коштів на навчання не було. Тому я не погодився. Через рік мені запропонували знову подати документи. Я погодився і мене зарахували. Кошти були знайдені. У 2011 році я став студентом Канадського університету. Три роки я був на магістерській програмі, досліджуючи там новітню історію православної церкви Канади з 1990 по 2013 рік»,

розповідає пан Кірушок.

Згодом, Юрій додав про специфіку відбору на прикладі Саскачеванського університету. Він звернув увагу на те, що кожен вищий навчальний заклад має свої правила та вимоги. Проте, ці загальні рекомендації можуть допомогти під час вступу майбутнім абітурієнтам:

1. Потрібно ознайомитися із термінами подачі документів ( це перш за все). У Канаді все планується за пів року або за рік. Для того, щоб збільшити шанси вступу та отримати додаткові гранти, про все варто потурбуватися заздалегідь.

2. Знайти програму, за якою хочеш навчатися.

3. Перед початком подачі документів зв’язатися з потенційним науковим керівником. Тобто, знайти науковця, який займається тією чи іншою темою і радитися з ним.

4. Процес зарахування складається із двох частин: спочатку документи кандидата передають на кафедру, яка оцінює його та передає справу на загальну раду університету для остаточного рішення. Загальний середній бал має бути не менше 70. Щоб мати шанс отримати фінансування середній бал має бути не менше 80.

5. Для навчання необхідні гроші, які можна знайти за допомогою грантів. Частину суми можна відпрацювати, будучи асистентом наукового керівника. Також можна подаватися на університетські та загальноканадські стипендії.

Наприкінці зустрічі пан Юрій відповідав на запитання аудиторії щодо специфіки написання наукових робіт в університеті Канади.

Теги: Острозька академія, Юрій Кірушок, Кафедра релігієзнавства