Василь Шкляр презентував в Острозькій академії книгу «Чорне сонце»

13.05.2016

У Національному університеті «Острозька академія» 12 травня відбулася презентація повісті «Чорне сонце» відомого письменника Василя Шкляра.

Книжка Василя Шкляра «Чорне сонце» про бурхливі події на сході України — це символ, який є не лише давнім магічним елементом, а й емблемою полку «Азов». Письменник зазначив, що це перший його роман, у якому не змінено жодного імені реальної людини. У книжці Василь Шкляр осмислює роль полку в сучасній російсько-українській війні. Чорне сонце — прадавній священний знак, який верховні волхви використовували, коли сонце входило у Сварогову ніч і наставали сутужні часи випробувань. Вони відкривали таємницю чорного сонця для людей, цей знак забезпечував тісний зв’язок з предками, давав силу та витривалість. Але горе було тому, хто зраджував предків. Його душу спалювало чорне сонце.

Письменник приїхав до університету із представниками цивільного корпусу полку «Азов» на чолі з командиром, Народним депутатом України Андрієм Білецьким та його заступниками Олександром Канібором і Владиславом Корєнком, які до речі стали героями «Чорного сонця». Також на захід завітали демобілізовані воїни АТО міста Острога.

«Кажуть, герої не вмирають, але я хотів би, дуже хотів би, щоб вони замість того, аби бути героями, жили. Тут, на землі, вони потрібніші, ніж на небі. Тут є багато такого, чого без них не зробить ніхто. „Чорне сонце“ написали самі азовці своїми вчинками і помислами. Мені залишилося лише зафіксувати це все у художній формі. Це мій перший твір, написаний з натури завдяки цим хлопцям, які зараз перед вами. Оповідь ведеться від першої особи — від позивного „Художника“ Олександа Канібора. Утім позивного я змінив на „Маляра“, адже в окремих випадках можливо я думав трохи не так, як він. Сьогодні ви маєте розмову зі справжніми воїнами світла, в яких в одній руці автомати, а в іншій —книга. Це воїни українського сонця, яким воно не спалило душу, а дало силу. І саме в цьому запорука нашої великої перемоги над ворогом»,

зауважив Василь Шкляр.

Про свого персонажа письменник розповів багато цікавого. Він гарно співає, знає багато іноземних мов, створює ескізи татуювань для бійців та малює картини, при чому написав навіть портрет президента Литви Далі Грибаускайте, яка публічно відзначила, що «азовець подарував їй портрет». Улюбленець литовського президента вже одружений, хоча в повісті «Чорне сонце» лише має наречену з позивним «Ангел».

«Все, про що я пишу — збувається, Маляр з Ангелом вже побралися»,

зазначив письменник.

До цієї книжки, крім «Чорного сонця», увійшли твори «Танець під чортову дудку», «Крук — птаха нетутешня», «Останній шанс Захара Скоробагатька», «Високі гори в Ялті», «Цілком таємні історії».

У рамках зустрічі ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник підписав із командиром полку «Азов» Андієм Білецьким Меморандум про співпрацю, яка передбачає навчання бійців в академії, зокрема в онлайн-форматі, на сертифікатних програмах тощо.

«Сьогодні Андрій Білецький згадував про випускника Острозької академії — Петра Конашевича-Сагадачного. У силу певних об’єктивних обставин він записав свій полк у Київське братство. Сьогодні ми зробимо аналогічно і запишемо увесь полк „Азов“ в Острозьку академію. Ми уже чекаємо військових, які виявлять бажання навчатися в нашому університеті»,

поділився враженнями Ігор Пасічник.

Також гості взяли участь у відкритті виставки фотомайстра з Києва Миколи Заварики «Океан любові», яка триватиме в Острозькій академії до 30 травня, побували на акції «Букіністи в ОА» у рамках фестивалю «Острог. Ренесанс» та на екскурсії університетом.

Наприкінці зустрічі воїни отримали від Острозької академії інтелектуальні подарунки — набір книг, присвячені ключовим сторінкам історії України та Острозької академії.

Теги: Острозька академія, Ігор Пасічник, Василь Шкляр, Андрій Білецький, Чорне сонце