Острозьку академію відвідали бійці полку «Азов»

13.02.2016

Зустріч із представниками окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України «Азов» відбулася в Острозькій академії 12 лютого. Зокрема до університету завітав заступник командира «Азову» з питань культури Олександр Канібор. Військовик розповів про особливості українського військового життя та поділився власними думками щодо політики, історії, культури.

Варто зауважити, що під час зустрічі ректор університету Ігор Пасічник та пан Олександр домовилися про cпівпрацю між «Азовом» та Острозькою академією, в рамках якої бійці полку могли б навчатися на сертифікатних програмах. Також фахівці Інституту практичної психології та психотерапії зможуть надавати психологічну допомогу та здійснювати психосоціальну реабілітацію військових.

«Зараз у нашій державі склалася найсприятливіша ситуація для формування патріотизму в навчальних закладах усіх рівнів, і ми повинні брати за приклад насамперед учасників АТО. Ми часто вигадуємо собі якихось героїв, але нині в нас немає такої потреби, адже герої — серед нас»,

зауважив ректор НаУОА Ігор Пасічник.

Полк «Азов» — це окремий загін спеціального призначення Національної гвардії України, колишній полк патрульної служби міліції особливого призначення МВС України. «Азов» є лінійним підрозділом спеціального призначення і входить до складу військової частини Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

«Мені надзвичайно приємно перебувати у вашому університеті — у колисці української історії. Дух навчального закладу має дуже велике значення, і коли заходиш на територію Острозької академії, відчуваєш, що тут панує саме український дух»,

поділився Олександр Канібор.

Під час зустрічі військовик розповів про особливості відбору до полку «Азов». Він наголосив, що справа не тільки у фізичній силі та бажанні захищати свою рідну землю.

Оскільки пан Олександр відповідає в «Азові» за сферу культури, то розповів і про те, як відпочивають його побратими:

«У Маріуполі зберігся єдиний на всій окупованій території театр, тому ми час від часу беремо своїх бійців і йдемо на виставу. Також відвідуємо концерти, проводимо лекції.»

Олександр Канібор ділився власними думками щодо ситуації в Україні, розповідав про особливості співпраці «Азову» з волонтерами, про рівень підготовки бійців.

Наостанок він запросив студентів та викладачів академії завітати до місця дислокації полку задля здійснення волонтерської роботи, наголосив на важливості самовдосконалення, рекомендував прочитати книги Бібліотеки газети «День», які й сам постійно читає.

На згадку про Острозьку академію старший викладач кафедри фінансів обліку і аудиту Юлія Харчук подарувала військовим поетичні рядки:

Похмурий зимовий день,

Мовчазні та оголені крони.

А так хочеться сонця, пісень,

Без страждань, без боїв й заборони.

Серце спрагле тепла й доброти,

Вже не сила тримати зброю.

Повертайтесь додому СИНИ,

Слава Вам нездоланні ГЕРОЇ.

Вже втомилась земля від страждань,

Кулеметів і танків без ліку,

Вже не хочеться сліз і ридань,

А лиш спокою й миру до віку.

Зупинися війна без вагань,

Перемовин, вимог і прокльонів.

Ми не хочемо світу зітхань,

А лиш захисту власних кордонів.

Ми не прагнемо чужих земель,

А лиш затишку в рідному домі.

Нам не треба боїв і смертей,

Дайте вийти з зловісної коми.

Не діліть нас на партії й блоки,

В нас ще жевріє щира душа.

І хоч влада тріщить на всі боки,

Та народ наш ніхто не злама.

З покон віку долали усе:

Ворогів, і панів, і напасті.

БОГ могутній, Він бачить це все

І не дасть Україні пропасти.

І скінчиться проклята війна

Зацвіте білим цвітом калина.

Повернеться хлопчина здаля

І в обіймах пригорне дівчину.

Зацвіте українська земля

Різнобарвним пахучим квітом,

Забуяє прекрасна весна і

Зігріє нас всіх наче літом.

Бо закінчаться страхи й бої,

Мир повернеться в наші оселі.

Україна привстане з колін

Й люди стануть щасливі, веселі.

Заспівають в гаю солов’ї,

Про казкове і світле майбутнє,

І хоч зараз тривають бої,

Віра в краще у серці присутня.

Нездоланним народ наш був й є.

Нас не просто закути в кайдани.

Вже не раз довели світу це

Й на сьогодні ще сили нам стане.

То ж які б не були вороги,

Нам сказати у відповідь варто:

Українцями були ми й є,

Й воювати із нами не жарти.

Бо душа українців без меж

Войовнича, завзята, щира

УКРАЇНЕЦЬ — НЕЗЛАМНИЙ БОРЕЦЬ

І здолати його вам не сила.

Теги: Острозька академія, Пасічник, Азов, зустріч