День прав людини в Острозькій академії

12.12.2016

Рівненська патрульна поліція та громадська приймальня Української Гельсінської спілки в Рівному разом з кафедрою Теорії держави та права НауОА 9 грудня провели захід в Острозькій академії, присвячений правам людини.

Ідея організувати спільний захід виникла в колишньої студентки Острозької академії, екс-викладачки кафедри психології, а нині патрульної поліцейської м. Рівного — Іванни Бояківської. Патрульна вже відвідала декілька навчальних закладів і переконалася, що учні, студенти краще обізнані зі своїми правами, аніж обов’язками.

«Право — це можливість, а обов’язок — це дія. Ми не можемо реалізовувати свої права без обов’язків»,

запевняє Іванна Бояківська.

Також, Іванна переконана, що питання прав і обов’язків є надзвичайно важливим для обговорення не тільки на передодні Дня прав людини:

«Про права людини треба говорити з усіма, не тільки зі студентами. Права людини не залежать від віку, вони просто є, і їх треба знати».

Поліцейські поділилися досвідом роботи у Рівненській поліції: розповіли про те, як їм вдається захищати права рівнян та їх ставлення до патрульної поліції.

До зустрічі готувалися не лише працівники правоохоронних органів, а й студенти. Викладачка кафедри Теорії держави та права Марія Цип’ящук, яка підтримала ініціативу проведення заходу зі сторони Острозької академії, запропонувала студентами-політологам узяти участь у підготовці та проведенні зустрічі. Вони у свою чергу виконали завдання, підготувавши відеопрезентацію, в якій декількома сценами показали порушення декларованих прав людини. До обговорення роботи долучилися й поліцейські:

«Упізнаю студентів Острозької академії: креативно, відповідально і як завжди за одну ніч»,

коментує відео Іванна Бояківська.

Викладачка Марія Цип’ящук, завдяки якій відбулася зустріч, додає:

«Як на мене, студенти чудово впоралися. Такий формат проведення практичних сприяє кращому запам’ятовуванню, аналізу та візуалізації інформації. До того ж, даючи творче завдання, ми розвиваємо їхнє мислення, вміння ретранслювати теорію у практичні аспекти. Я їм не давала конкретного завдання, не обмежувала їх. Їм треба було просто презентувати, що таке права людини. І вони вже бачать, як стаття Конвенції може проявлятися в конкретній ситуації, яка може трапитися з кожним. Також я дуже рада, що вони були активними, запитували в поліцейських те, що їм цікаво».

Нагадаємо, що 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну Декларацію Прав Людини. З цього дня 10 грудня є офіційним міжнародним святом Прав людини.

Теги: Острозька академія, патрульна поліція, Генеральна Асамблея ООН