Писати Острожчину: в Острозі закінчився художній пленер

11.08.2016

Результатом роботи художників стала попленерова виставка, що відкрилася 10 серпня у мистецькій галереї Національного університету «Острозька академія».

Про мистецтво Ейнштейн писав, що це вираження найглибших думок найпростішим способом. І справді, митці через свої полотна передають власний настрій та душу. Побачити і показати Острожчину у нових ракурсах крізь призму творчої уяви вкотре приїхали художники зі всієї України. Захід проводився уже десятий рік поспіль. Тематикою пленеру були дерев’яні церкви Острозького краю.

«Хотілося побачити оригінальність і неповторність архітектури Волині очима художників та закарбувати на полотні автентичність дерев’яних церков, які ще залишилися»,

зауважив краєзнавець, організатор пленеру Микола Бендюк.

Проректор із навчально-виховної роботи Острозької академії Руслана Каламаж сподівається, що роботи митців експонуватимуться в галереї університету аж до зими з метою детального ознайомлення студентства з полотнами. За її словами, значення цього пленеру важко переоцінити, адже на полотнах фіксуються ті духовні святині, які вже завтра можуть бути зруйновані невдалою реставрацією. Також важлива інформаційна і просвітницька роль заходу — формувати сприйняття цінного, прекрасного, нашого рідного.

«Цей пленер уже ввійшов в історію нашої альма-матер та міста Острога, адже тема завжди актуальна. До того ж, він дуже органічно вписався у перелік заходів, які плануються до святкування 440-річчя Острозької академії. Чудово, що ці роботи зможуть побачити першокурсники. Це буде їхнє ознайомлення з Острожчиною через мистецтво. Після побаченого розумієш, що потрібно змінювати власні критерії сприйняття. Те, що здавалося рутинним, овіяне приємними дитячими спогадами, має зовсім іншу суть і цінність»,

ділиться власними рефлексіями професор Руслана Каламаж.

Узяти участь у пленері приїхали художники із центральної та західної частини України: зі Львова, Києва, Рівного, Хмельницького та інших міст.

«Не випадково, що пленер проводиться саме на Острожчині, адже наш край багатий на історико-культурну спадщину, якою ми дуже пишаємося. Раді вас вітати, приїжджайте до нас, це сприятиме підвищенню інтелектуального рівня та популяризації національної спадщини»,

резюмує начальник відділу культури і туризму Острозької районної державної адміністрації Марія Кузьмінчук.

Як зазначає Голова спілки художників Рівненської області Тетяна Лукашевич, не було чіткої програми для кожного художника. Тому ті митці, які вперше потрапили в Острог, зачарувавшись замком, малювали саме його, хоча темою пленеру були церкви.

«Нічого не коштує так дорого, як втрачений час. Такі пленери дають можливість нам щасливу мить спілкуватися з історією — прекрасною, трагічною, різною, і зафіксувати її на полотнах для майбутніх пленеристів, студентів, жителів тощо»

говорить графік Валерій Нестеренко зі Львова.

«Я все життя писав природу в Криму, а в Україні останні десять років майже не писав. Мені дуже сподобалося у Вас: і природа, і архітектура — все дуже красиво. У мене навіть дещо змінилося сприйняття і творча манера. Останнім часом я займаюся портретним живописом, а це зовсім інший стиль. Досвід, здобутий під час пленеру, збагатив і змінив мене»,

ділиться враженнями художник Юрій Матвієнко з Хмельницького.

Попленерова виставка в мистецькій галереї Острозької академії чекає на усіх охочих.

Теги: Острозька академія, Художній пленер, Попленерова виставка