Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Голова Конституційного Трибуналу Республіки Польща завітав до Острозької академії

10 вересня 2016

Студенти Національного університету «Острозька академія» мали змогу послухати лекцію від поважного гостя з Польщі – професора Анджея Жеплінського.

Чимало студентів прийшли, аби перейняти досвід від досвідченого працівника юридичної справи.

Лекція відбулася у традиційному для Острозької академії форматі. Це була розповідь, після якої всі охочі могли поставити запитання.

Лектор доповідав польською мовою без перекладу. Ректор Ігор Пасічник наголошує, що студенти Острозької академії мають високий рівень знань і можуть слухати заняття мовою оригіналу:

«Сьогодні для нашого університету велика честь приймати вельмишановного гостя. Це людина з великої літери, що зуміла досягти значних висот у своїй професійній сфері. Кожен наш спудей може брати приклад з пана Жеплінського і радіти, що може слухати його лекції. Я сподіваюся, що це не останній приїзд нашого гостя до Острога і ми надалі зможемо переймати досвід від іноземних колег».

Для довідки: Анджей  Жеплінський народився в 1949 р. у м. Цєханув. У 1971 році закінчив Факультет права і адміністрації Варшавського університету. У 1978 році отримав докторський ступінь в галузі криміналістики, а в 2000 році отримав звання професора. Працював керівником відділу кримінології та кримінальної політики Інституту соціальної профілактики та реабілітації. Пізніше працював у Варшавському університеті на посаді Декана факультету прикладних соціальних наук і реабілітації.

У 80 – х роках Анджей Жеплінський належав до «Солідарності» і був членом Центру громадських ініціатив «Законодавча Солідарність». Є автором низки наукових публікацій. Член Гельсінського комітету в Польщі, був призначений секретарем Ради Гельсінського фонду з прав людини. Виступав в якості експерта Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи та ОБСЄ. Спеціалізується в галузі кримінології, кримінального права і прав людини. Як парламентський експерт працював над Законом про Інститут національної пам'яті.

У 1996-2001 роках Анджей Жеплінський був членом Ради, а з 2004 року Центру моніторингу Свободи Праці. У 2005 році він стає кандидатом на  посаду Уповноваженого з прав людини за рекомендацією польської політичної партії «Громадянська платформа».

18 грудня 2007 року обраний на посаду судді Конституційного Трибуналу Республіки Польща, і від 3 грудня 2010 року працює на посаді його Голови.

З  1971 року одружений на адвокатові  Ірині  Жеплінській, має двох дочок.

Нагороди та почесні звання

  • Лицарський Хрест Ордена Польського Відродження (1997)
  • Командорський Хрест Ордена Великого Князя Гедиміна (Литва, 2013)
  • Медаль Папи Римського, нагороджений за заслуги перед Римо – Католицькою церквою (2015)
  • Нагорода Стефана Киселя за захист демократичної правової держави (2015)
  • Почесний доктор Університету Оснабрюк, Німеччина (2016)