Кафедра культурології та філософії відсвяткувала своє 20-річчя

09.12.2016

У Національному університеті «Острозька академія» 8 грудня кафедра культурології та філософії відсвяткувала своє 20-ліття. Нагадаємо, що вона була створена у грудні 1996 року (за наказом ректора від 9 грудня 1996 р. № 44).

Кафедра є підрозділом гуманітарного факультету і забезпечує в університеті викладання культурологічних та філософських дисциплін. Підготовка бакалаврів та магістрів відбувається на найвищому рівні. На базі кафедри діють такі гуртки: семіотичний гурток «Imago», філософський гурток «Антропологічний дискурс» та науковий гурток «Філософія літератури».

Завідувачем кафедри культурології є доктор філософських наук, професор Микола Зайцев, а його заступником — кандидат філологічних наук, доцент Жанна Янковська.

«За 20 років відбулося становлення кафедри як структурного підрозділу університету. Ми маємо багато наукових здобутків. За час існування видано 9 монографій та велику кількість статей у вітчизняних та закордонних збірниках. Міжнародне визнання здобула конференція «Проблема культурної ідентичності в ситуації діалогу культур. Вагомими є здобутки наших студентів на стипендіальній програмі „Завтра. UA“, зокрема переможцями ставали Максим Карповець та Наталія Лисовець. Також ми співпрацюємо з іноземними університетами. Щодо святкування, то, як на мене, воно пройшло по-домашньому затишно і цікаво»,

зазначає завідувач кафедри культурології та філософії Національного університету «Острозька академія», доктор філософських наук, професор Микола Зайцев.

Святкування кафедри було яскравим та насиченим. Викладачі та студенти доклали максимум зусиль аби воно вдалося на славу. Розпочалося дійство із вітальних слів завідувача кафедри Миколи Зайцева та декана гуманітарного факультету Дмитра Шевчука. Згодом, Микола Зайцев презентував свою книгу «Ранні грецькі філософи(від Фалеса до Демокріта).

Після офіційної частини на гостей чекала розважальна програма. Відео-батл між студентами I та V курсу знаменував відкриття дійства, а театральні скетчі, які студенти-культурологи IV курсу практикували на базі курсу «Риторика», стали цікавим та оригінальним доповненням святкування.

Також у програмі були поетичні читання та музичні вітання, що захопили публіку з перших слів та акордів. До речі, у рамках святкування відбулося кілька виставок, зокрема: виставка фотографій доцента кафедри культурології та філософії Жанни Янковської та студента IV курсу Євгена Левчука, виставка другокурсниці Аліни Пономаренко: арт-колаж і сьогодення та виставка художниць Катерини Опалько і Мирослави Лукащик. Доповненням стали атмосферні стенди, що пов’язані із життям кафедри.

«Я задоволена насамперед тим, що не було пафосу, що все було весело, щиро, може, десь не зовсім ідеально, але по-домашньому тепло. Я люблю створювати і перебувати в такій затишній, комфортній обстановці, де кожен хотів поділитися своїм. Кожна людина насправді талановита, проте не кожна готова показати й розкрити свій талант. Здається, атмосфера сприяла тому, щоб це міг зробити кожен із вас. Зрештою, не за горами День культуролога. І ви зможете там реалізувати усі свої таланти й студентські амбіції. Усі були неперевершені. Час пройшов дуже швидко»,

каже заступник завідувача кафедри культурології та філософії, кандидат філологічних наук, доцент Жанна Янковська.

Атмосфера тепла пронизувала усе дійство. Щирі слова та гучні оплески не стихали аж до завершення заходу.

«Хочу подякувати усім студентам, гостям та викладачам за теплу атмосферу та за подаровані усмішки. Свято вдалося! Переконана, що з наступним роком кафедра культурології та філософії буде мати якомога більше творчих здобутків та успішних випускників!»,

ділиться враженнями студентка 3 курсу спеціальності «Культурологія» Анастасі Ніколаєва.

Кафедра культурології та філософії дає чудову базу для студентів і це відкриває для них нові горизонти та перспективи. І мова йде не лише про знання, а й про духовні цінності. Усі ці критерії забезпечують випускникам спеціальності «Культурологія» успішну реалізацію в майбутньому.

Теги: Острозька академія, культурологія, філософія, 20-ліття