Студенти «Філософії» та «Культурології» Острозької академії стажуються в Польщі

05.05.2016

Упродовж другого семестру 2015-2016 н. р. четверо студентів гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» спеціальностей «Культурологія» та «Філософія» отримали можливість навчання в Зеленоґурському університеті в рамках європейської програми академічних обмінів Erasmus+.

Нагадаємо, що минулоріч Острозька академія та Університет в Зеленій Ґурі підписали договір про співпрацю в науковій та освітній сферах. Одним із перших кроків у розвитку цієї співпраці була спільна участь у конкурсі на отримання ґрантів для реалізації освітніх обмінів студентів, що навчаються на бакалавраті та в маґістеріумі за спеціальностями «Філософія» та «Культурологія». Отриманий ґрант дав можливість повністю покрити перебування на стажуванні в Зеленоґурському університеті студентів Острозької академії, які мають значні здобутки у навчанні та науковій діяльності. Перемогу у конкурсі здобули студенти гуманітарного факультету — Наталія Ващук (3 курс, спеціальність «Філософія»), Богдана Андрєєва (4 курс, спеціальність «Культурологія»), Богдан Марченко (маґістерська програма з культурології), Каріна Вращук (маґістерська програма з культурології).

«Відбір студентів здійснювався на основі відкритого конкурсу. Упродовж місяця ми збирали аплікаційні форми. Після цього конкурсна комісія розглядала здобутки кандидатів, аби визначити найкращих. Було також передбачено, що при потребі проводитимуться додаткові випробовування на знання іноземних мов. Переможцями, які отримали можливість навчатися в польському університеті протягом одного семестру, як передбачає ця програма академічного обміну, стали студенти, що мають високий середній бал навчання, досконало знають польську (і/або англійську) мову, беруть активну участь в науковому та громадському житті нашого університету»,

зазначає декан гуманітарного факультету Дмитро Шевчук.

Упродовж навчання в Університеті Зеленої Ґури студенти Острозької академії мають можливість відвідувати заняття польських викладачів за своєю спеціальністю, вивчають польську мову та культуру, отримують повний доступ до ресурсів бібліотеки польського університету для опрацювання літератури з метою написання бакалаврських та магістерських робіт.

«Участь у програмі Еразмус+ забезпечує пізнання польської культури за доволі короткий проміжок часу. Хоча варто зазначити, що міжкультурна комунікація відбувається не тільки на рівні україно-польського діалогу, але й з представниками інших держав (Іспанія, Греція, В’єтнам), студенти яких також беруть участь в цій програмі академічного обміну. Ми маємо можливість завдяки безпосереднім контактам із академічним середовищем вивчати не лише польську мову, а й дисципліни, що дотичні до наших спеціальностей. Наприклад, „Соціальна етика“, „Філософія культури“, „Вибрані проблеми з історії філософії“»,

розповідає учасник програми обмінів, студент маґістеруму, спеціальності «Культурологія» Богдан Марченко.

У своїх враженнях від навчання в Польщі студенти наголошують на тому, що такі програми дозволяють подолати мовний бар’єр, здобути новий досвід, розширити академічні контакти.

«Моя участь в програмі Erasmus+ дозволила кардинально розширити світогляд, своє світовідчуття, усвідомити нові можливості свого майбутнього. Важливим елементом також є розвіяння стереотипів, які існують у кожного з нас про представників інших культур. Програма Еразмус+ — особливо цінна, адже дозволяє вдосконалити свої культурні та історичні знання про Польщу, пізнати особливості функціонування європейських навчальних закладів, змінити парадигму свого мислення в цілому»,

зазначила cтудентка третього курсу, спецільності «Філософія» Наталія Ващук.

Національний університет «Острозька академія» та Університет в Зеленій Ґурі мають намір і надалі брати участь в конкурсах європейських академічних обмінів Erasmus+, розширюючи тим самим спектр академічної та наукової співпраці.

Теги: Острозька академія, Erasmus+, Зеленогурський університет,