Ігор Пасічник: У нас навчаються найкращі студенти, які у майбутньому стануть провідниками української нації

01.09.2016

У Національному університеті «Острозька академія» першого вересня відбулася Інавгурація-2016 — урочиста церемонія посвяти першокурсників у спудеї.

День знань традиційно розпочали із патріотичної акції. Спудеї і професорсько-викладацький склад у вишиванках спільно виконали Державний гімн України.

Цьогоріч студентами Українського Оксфорду стали майже 600 юнаків і дівчат з різних куточків України. Наприклад, для студента-першокурсника спеціальності «Журналістика» гуманітарного факультету Юліана Новака з Нетішина Хмельницької області навчатися в Острозькій академії було багаторічною мрією. Тому при подачі документів він без вагань визначив цей університет як пріоритетний.

«В Острозькій академії навчалася моя сестра. Я знаю, що у цьому виші озброюють грунтовними знаннями і дають таку базу підготовки, з якою можна працювати як в моїй державі, так і за кордоном. Мене позитивно вражає атмосфера Острозької академії, привітність ректора та згуртованість студентства. Я хочу стати журналістом, який би доносив до громадськості об’єктивну та незаангажовану інформацію, адже у нашому медіапросторі зараз дуже мало правдивої інформації»,

ділиться враженнями хлопець.

У заході традиційно взяли участь театралізовані герої: засновники Острозької академії — князь Василь-Костянтин Острозький та княжна Гальшка Острозька, видатні діячі Острозького освітньо-культурного осередку — Іван Федорович та Герасим Смотрицький. У присутності професорсько-викладацького складу, гостей свята першокурсники дали обіцянку спудея Острозької академії, а також отримали у подарунок книгу життя — Біблію.

Варто зауважити, що обіцянку дали і викладачі вишу, які минулого року захистили дисертаційні дослідження. Тож професорсько-викладацький склад Острозької академії поповнився трьома докторами і вісьмома кандидатами наук.

«Доказом високого рейтингу Острозької академії є цьогорічна вступна кампанія. Ми набрали на 25% більше студентів, ніж у попередні роки. Фактично представники з усіх регіонів України зараз навчаються в Острозькій академії. 120 студентів, які вступили на державну форму навчання в інші ВНЗ, у тому числі київські, пішли до нас на контракт. У нас навчаються найкращі, які у майбутньому стануть провідниками української нації. Уже зараз випускники Острозької академії займають ключові посади в політиці, в бізнесі, в журналістиці тощо»,

зазначив ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник.

Частуючись святковим короваєм, першокурсників привітали директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, доктор філологічних наук, професор, дійсний академік Національної Академії наук України, співголова Наглядової ради НаУОА, академік Острозького Академічного Братства Микола Жулинський, український поет, драматург, державний і громадський діяч, перший голова Народного Руху України, Герой України Іван Драч, кандидат економічних наук, протектор НаУОА, член Наглядової ради НаУОА, академік Острозького академічного Братства Роман Василишин, Народний депутат України Юрій Вознюк та мер міста Острога Олександр Шикер.

Церемонія Інавгурації завершилася урочистим введенням першокурсників до храму науки — Національного університету «Острозька академія».

У перший день свого студентського життя першокурсники мали нагоду послухати лекції Миколи Жулинського «Іван Франко — речник українського культурного націоналізму», письменника Івана Драча та кандидата філософських наук, директора інформаційного центру Європейського Союзу в Острозькій академії Максима Карповця «Україна — 25 років незалежності».

Також усі охочі побували на відкритті художньої виставки «Острозькі пленери» та вітальному концерті, який підготували для першокурсників студенти Острозької академії.

Теги: Острозька академія, Ігор Пасічник, Інавгурація-2016,День знань