В Острозькій академії відбулося закриття літньої школи з юдаїки та семітської філології

01.08.2016

Літня школа з юдаїки та семітської філології тривала у Національному університеті «Острозька академія» з 10 по 31 липня. За цей час учасники мали змогу відвідати лекції з історії східноєвропейського єврейства, семітології та семітської філології.

Нагадаємо, взяти участь у Школі приїхали учасники з України, Росії, Польщі, Білорусі та Литви, а викладачами стали кваліфіковані знавці юдаїки з Ізраїлю, США, Німеччини та Росії.

Ініціаторами проведення школи став Центр наукових працівників та викладачів юдаїки у ВНЗ «СЕФЕР», Національний університет «Острозька академія» та Центр юдаїки, який функціонує при університеті.

«Ви стали прикладом моральної та інтелектуальної поведінки. Я надзвичайно радію за вас, що мали можливість слухати лекції, які читали відомі вчені. У наших планах — зробити таку школу щорічною і започаткувати сертифікатну програму на базі Острозької академії. Бажаю вам стриманості, терпеливості, братерства і любові. Любові до себе, до свого ближнього, до своїх сімей та родин, до колег по школі, наставників та до Острозької академії. Традиційно як Пасічник бажаю вам щастя, здоров’я, везіння, Божого благословіння та солодкого життя!»,

звернувся до учасників ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

За словами директора Центру юдаїки при Національному університеті «Острозька академія», доцента Дмитра Цоліна, план -мінімум — це зробити Школу з юдаїки та семітської філології регулярною, а максимум — створити в Україні кафедру гебраїстики або семітських студій.

«Хочу висловити подяку усім учасникам, Острозькій академії, Ігорю Демидовичу за підтримку і надану можливість. Безперечно, усім викладачам, які завітали до нас та зініціювали цю школу, студентам, які допомагали в організації навчального процесу. За цей час у нас створилося товариство любителів семістської філології. Окрема подяка Сергію Льозову за організацію академічної частини та Центру Чейза з вивчення юдаїки російською мовою при Єврейському університеті Єрусалиму (Ізраїль). Дуже сподіваюся, що наступного року ми продовжимо»,

підсумував Дмитро Цолін.

Теги: Острозька академія, СЕФЕР, Юдаїка