Інавгурація – 2015: «Є академія – є майбутнє України»

30.08.2015

Урочиста посвята першокурсників у студенти — Інавгурація — 2015 — відбулася в Національному університеті «Острозька академія» 30 серпня. Цьогоріч здобувати освіту в першому вищому навчальному закладі Східної Європи отримали можливість близько чотирьохсот осіб.

«Бажаю вам, дорогі першокурсники, стати в Острозькій академії не тільки громадянами, не тільки фахівцями своєї справи, а ще й українськими інтелігентами, які будуватимуть ту державу, про яку завжди мріяли українці. Зараз надзвичайно високий попит на випускників Острозької академії. Наш університет справді дає знання, які відповідають світовим стандартам. Доказом цього є те, що наші бакалаври, які беруть участь у магістерських програмах в країнах Європи, захищають там свої роботи на відмінно»,

ішлося у вітальному слові ректора Національного університету «Острозька академія» Ігоря Пасічника.

Зазначимо, що за кількістю поданих заяв на ліцензовані місця НаУОА увійшов до п’яти найпотужніших навчальних закладів України, а за рейтингом середнього балу сертифікату академія потрапила в трійку найкращих поряд із КНУ ім. Т. Шевченка та Києво-Могилянською академією. Згідно з результатами моніторингу ВГПЕО «Зелений тризуб», «лише в Національному університеті „Острозька академія“ на юридичному факультеті відсутні хабарі за навчання, а якість освіти перебуває на досить високому рівні».

Святкові заходи розпочалися з урочистого молебня у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького перед початком нового навчального року.

За традицією, не обійшлося на посвяті без театралізованого дійства. Так, усіх присутніх вітали фундатори академії князь Василь-Костянтин та княжна Гальшка Острозька, перший ректор Герасим Смотрицький та друкар Іван Федоров. Серед почесних гостей — український мистецтвознавець, заслужений діяч мистецтв України, Лауреат Державної премії України імені Т. Шевченка та академічної премії імені І.Франка, кавалер медалі В.-К. Острозького, Доктор мистецтвознавства, професор Володимир Овсійчук, Директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, доктор філологічних наук, професор, дійсний академік Академії наук України, голова Наглядової ради НаУОА, академік Острозького академічного Братства Микола Жулинський, міський голова Острога Олександр Шикер, голова Острозької райдержадміністрації Віталій Ундір та ін.

«Я вже багато разів переживав ці чудові миті посвяти молоді в студенти. Мені перехоплює дух від гордості за нашу академію. Пишаюся Україною, бо тут змогли відновити такий унікальний навчальний заклад і тут навчаються такі прекрасні молоді люди, які є національною елітою держави. Випускники цього університету вже сьогодні визначають образ України, її цивілізаційне обличчя. Є академія — є майбутнє України. Хочу ще раз подякувати Ігореві Демидовичу за те, що на власних плечах виніс цю духовну споруду й підняв її на ту висоту, яка нині нас так окрилює. Навчатися тут — це велика честь, відповідальність і навіть національний обов’язок. Служіть Україні й вірте, що вона — найдорожче, що в нас є»

каже Микола Жулинський.

Обіцянку дали й викладачі, які минулоріч захистили свої дисертації. Список науковців Острозької академії збагатився трьома докторами та 11 кандидатами наук.

Варто зазначити, що в рамках Інавгурації в НаУОА відкрили Центр мистецтвознавства академіка Володимира Овсійчука. Митець подарував університету 76 своїх полотен, серед яких пейзажі, автопортрети, портрети тощо та прочитав першокурсникам інавгураційну лекцію.

На завершення протектор Національного університету «Острозька академія», член Наглядової ради НаУОА, Академік Острозького академічного Братства, кандидат економічних наук Роман Василишин додав:

«Академія — це місце, де справді дають унікальні знання, але тільки тим, хто їх хоче взяти. Отож, слава академії і слава Україні!».

Церемонія Інавгурації завершилася урочистим введенням першокурсників до храму науки — Національного університету «Острозька академія».

Теги: Інавгурація, Острозька академія, Пасічник, Жулинський, Овсійчук, Василишин