В Острозькій академії презентували книгу «Музейні фахівці Рівненщини»

25.03.2015

Презентація бібліографічного покажчика «Музейні фахівці Рівненщини» відбулась 24 березня в бібліотеці Національного університету «Острозька академія». Збірник представлений у серії «Дослідники рівненського краю» та є першим виданням такого формату в Україні.

Книга містить інформацію про видатних музеєзнавців Рівненського району: їхню біографію, перелік праць та напрями досліджень. Багато діячів присвятили роботі в музеях усе життя: вони працювали над збереженням експонатів, поверненням втрачених пам’яток, досліджували історію та походження різних речей, займались пошуками нових предметів до колекцій музеїв. Серед таких фахівців, згаданих у книзі, є й дослідники Острожчини. Зокрема Григорій Равчук — історик, етнограф; Микола Манько — заступник директора історико-культурного заповідника із наукової роботи; Олександр Бондарчук — завідувач відділу охорони пам’яток Державного історико-культурного заповідника та інші.

«Музеї у всі часи називали джерелами пізнання та скарбницями минувшини. Музейні працівники — особливі люди, тому що все своє життя вони присвячують музейній справі, збирають та вивчають історико-культурну спадщину краю, беруть участь у археологічних та етнографічних експедиціях. Музеї пов’язані з бібліотеками, а прикладом такої співпраці є бібліографічний покажчик „Музейні фахівці Рівненщини“»,

зазначила завідувач відділу акумуляції краєзнавчих документів і бібліографії Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Ніла Кожан.

На захід завітало чимало запрошених гостей, які зробили значний внесок у розвиток музейної справи Острожчини. Їх досягнення теж потрапили до покажчика. Окрім студентів, на презентації були співробітники Рівненської обласної наукової універсальної бібліотеки, Острозької районної бібліотеки та історико-культурного заповідника.

Марія Данилюк, яка очолює відділ історії краєзнавчого музею, є учасницею історико-етнографічних експедиції, автор експозиції історії Острога в замку князів Острозьких, також була присутня на презентації. Вона зауважила, що які б проблеми не піднімали етнографи та археологи, пов’язану із краєзнавством Острожчини, всі ці проблеми цікаві.

«В Острозі дуже багато матеріалу для досліджень та розкопок, особливо це стосується князівської доби — тоді виготовляли багато посуду»,

каже Олександр Бондарчук, який 12 років працював у Острозькій академії та займався зі студентами розкопками під час археологічних практик.

Археолог зазначив, що в більшості досягнень та досліджень є значна частка роботи саме студентів Острозької академії.

«Книга містить багато інформації, яка може допомогти під час написання наукових робіт, особливо студентам, які вивчають історію чи культурологію. Але й усім охочим можна буде дізнатися про дослідників, які вивчали Острозький район та Рівненщину»,

вважає студент спеціальності «Історія» Олег Семеляк, який також відвідав презентацію.

Теги: презентація, бібліографічний покажчик, Бондарчук, Острозька академія