Виконавчий редактор газети «The Daily Press» зустрілася зі студентами НаУОА

24.09.2015

Студенти Національного університету «Острозька академія» 23 вересня отримали змогу поспілкуватися з виконавчим редактором американської газети «The Daily Press» Марісою Порто. Гостя розповіла про особливості своєї роботи та охоче відповідала на всі питання студентів. Зустріч відбулася в журналістській лабораторії Острозької академії «J.Lab».

«Я починала зі звичайного репортера. Писала про політику, злочини, освіту, охорону довкілля, культуру... Тільки про спорт не писала. Зараз я маю вже понад 15 років досвіду роботи на посаді редактора. Газети в Америці зараз, як і в Україні, переживають складні часи, і моя проблема полягає в тому, як змусити людей читати: не обов’язково мою газету, а будь-яку газету, яка їм була б до душі»,

ділиться Маріса Порто.

Під час зустрічі редактор розповіла про переваги та проблеми своєї газети, про те, як вони вони у своїй редакції працюють та відпочивають разом.

Однією з особливостей роботи американських журналістів М. Порто вважає вміння й бажання відстоювати свої права, навіть якщо цей процес триватиме довго:

«Коли нам не дають доступу до державної інформації, яка мала б бути відкритою для громадськості, ми завжди подаємо до суду. За 5 років, упродовж яких я працюю редактором саме цієї газети, ми не програли жодного позову. Навіть якщо ми все ж не використаємо отриману інформацію — ми принципово відстоюватимемо право американців на отримання від держави тих відомостей, які їм потрібні і не є засекреченими».

Американка зауважила, що в Україні її найбільше здивувало те, що журналіст може не просто співпрацювати з владою, а навіть належати до неї:

«У нас не можна бути одночасно і політиком, і журналістом, інакше на тебе одразу подадуть до суду. Проте під час виборів до нас приходять представники різних партій, розповідають про себе, свою передвиборну програму, а ми на редакційній раді вирішуємо, якого політика підтримуватимемо під час виборів».

Щодо газети «The Daily Press», то, за словами Маріси Порто, у їхньому регіоні розповсюдження вона є найпопулярнішою. На сторінках видання журналісти намагаються якнайточніше відобразити всі реалії життя тамтешнього населення. Особливої уваги надають висвітленню життя різних національних меншин, оскільки їх представників там більше, ніж американців. Останнім часом переважна частина публікацій «The Daily Press» — це журналістські розслідування.

«Наша газета існує переважно завдяки рекламі, яка займає 60% місця. І лише 40% сторінок — тексти журналістів. Крім того, ми отримуємо гроші за розповсюдження більших газет»,

розповідає Маріса.

Ще одним джерелом доходу є електронна версія газети. Ті, хто передплачує щоденну друковану «The Daily Press», отримують її безкоштовно. Інші — сплачують кілька доларів за місяць і читають лише електронно. Якщо в новому номері має бути якесь велике журналістське розслідування, то анонс про нього розміщують у Інтернет-версії, проте щоб прочитати це розслідування, треба або купити друкований примірник, або заплатити трохи більше й прочитати в Інтернеті.

«Я не думаю, що друковані газети коли-небудь зникнуть, але вони зменшуються. Я не знаю, як змусити вас читати газети в будь-якому вигляді. Проте я можу сформувати звичку їх читати. Для цього й існує електронна версія нашого видання»,

каже Маріса Порто.

Наостанок гостя з Америки дала кілька порад резидентам «J.Lab», які планують стати журналістами:

«Ви повинні вміти все: фотографувати, писати, знімати відео... Іноді до мене приходять такі, що навіть орфографії не знають. Звісно, я їх не візьму на роботу, бо ніхто в редакції не буде їх вчити. Крім того, я завжди перевіряю, що люди поширюють у соціальних мережах. Це може багато розповісти про їх рівень свідомості, і тоді мені простіше вирішити, брати цього претендента до себе чи ні».

Також редактор наголосила, що на стажування вони беруть усіх охочих, тож якщо студенти Острозької академії виявлять бажання повчитися у журналістів «The Daily Press», то редакція рада їх взяти до себе.

Теги: Острозька академія, The Daily Press, майстер-клас