«Способи порятунку людей повинні знати всі»

24.02.2015

Практичний тренінг із парамедицини в умовах військових дій та терористичних актів «Невідкладна допомога під час війни» відбувся 23 лютого в Національному університеті «Острозька академія».

Тренінг провів інструктор медицини катастроф Всеукраїнської ради реанімації, викладач тактичної медицини міжнародного проекту «Медсанбат» Дмитро Андрощук. Студенти дізналися про принципи самодопомоги та надання першої медичної допомоги в умовах військових дій.

«Ми не знаємо, яка ситуація складеться завтра чи через місяць. Всім студентам важливо знати правила надання медичної допомоги, адже вони можуть бути мобілізовані до Збройних сил України або записатися до числа добровольців»,

зауважив інструктор Дмитро Андрощук.

Перед початком навчань із тактичної медицини та надання медичної допомоги, тренер ознайомив студентів із основними правилами, яких потрібно дотримуватися, якщо хтось намагається надати допомогу іншій людині під час обстрілів. Тренінг складався із декількох частин: надання медичної допомоги бійцю під час бою, допомога при важких пораненнях, а також загальні правила дій при зупинці серця, ураженні струмом, обмороженні чи опіках. Особливу увагу під час розповідей Дмитро Андрощук звертав на ті рани, які спричиняють кровотечі. Наприклад, кульові поранення.

«Важливо вміти правильно накладати джгут. Зараз на полі бою в АТО 90% бійців гине саме від втрати крові. Солдати та командування не приділяє потрібної уваги медичному навчанню. Та й більшість звичайних людей не вміють накладати джгут, у той час як більшість людей в Європі вміють користуватись дефібрилятором»,

наголосив викладач.

Проект Медсанбат навчає військових медиків, як працюють на передовій або відправляються в АТО у складі діючих бойових частин. За системою НАТО тренери розповідають, як правильно та ефективно надавати допомогу пораненим бійцям.

«Тренінг видався досить корисним, адже нам розповіли ті важливі способи порятунку людей, які зараз мають всі знати. Ми не тільки слухали теорію, а ще й змогли самі спробувати правильно накладати джгут та робити непрямий масаж серця»,

прокоментувала заняття студентка спеціальності «Журналістика» Леся Хом’як.

Теги: тренінг, медицина, парамедицина, Острозька академія