I Міжнародний конкурс репортерської фотографії «Life PressFoto»

18.02.2015

I Міжнародний конкурс репортерської фотографії «Life PressFoto» представили у Науковій бібліотеці Національного університету «Острозька академія» 18 лютого.

Рівненський фотохудожник Олександр Харват спільно з Острозькою академією розпочинають проект, де всі охочі зможуть спробувати себе в жанрі фотографії. Мета проекту — покращити стандарти фотожурналістики, адже, як вважає О. Харват, її рівень в Україні не достатньо високий. Пов’язано це з тим, що у всіх виданнях та редакціях не завжди є посада фотожурналіста, що впливає на якість фотографії.

Life PressFoto — це спроба популяризації документальної фотографії та ствердження її значимості в сучасному світі, важливість збереження її достовірності та правдивості.

«Фото — це мистецтво. Його треба вміти побачити перш ніж застосувати техніку. Вчіться бачити, вчіться фіксувати!»

закликає фотохудожник.

Конкурс не має вікових та інших обмежень, участь можуть брати фоторепортери всього світу, але оцінка фотографії буде проводитись тільки за критеріями якісної репортерської фотографії компетентним журі: журналістом УНІАН, головою Одеської організації фотохудожників України Олегом Куцьким, журналістом багатьох видань, головою Львівської організації фотохудожників Володимиром Дубасом, особисто Олександром Харватом та представником академії. Переможці будуть відзначені нагородами (медалями), які вже виготовляються на замовлення.

Конкурс зацікавив багатьох студентів, і вже на презентації знайшлись охочі взяти участь.

«Фотографія для мене — це хобі, але оскільки я вивчаю журналістику, мені буде дуже корисно спробувати себе в подібному конкурсі, аби розвинути професійні навики»,

поділилася студентка 4-го курсу спеціальності «Журналістика» Вікторія Панчук.

Олександр Харват радить учасникам звертати увагу не тільки на негаразди, але й на позитивні сторони нашого життя. Головне, щоб кожна світлина була аргументована. Щоб це було цікаво і журналістам, і іншим людям.

Теми конкурсу:

• Гарячі новини / Spot news, general news
  • Люди в новинах, портрет / People in the news, Portrait
  • Повсякденне життя / Daily Life
  • Спорт / Sport
  • Мистецтво, розваги / Arts, Entertainment
  • Природа, навколишнє середовище / Nature, Environment

Номінації: одиночна фотографія — до 5 фото в одній темі, фотонарис — до 8 фото в одній темі.

Роботи мають бути сфотографовані не раніше 1 січня 2013 року.

Подача заявок тільки шляхом реєстрації і завантаження фото на веб-сайті або електронною поштою. Термін реєстрації та подачі матеріалів закінчується 30 квітня 2015 року.

Фотовиставка й церемонія нагородження відбудеться у виставковій залі Острозької академії та буде приурочена до Міжнародного дня журналіста, який відзначають 6 червня.

Теги: фотоконкурс, Харват, Каламаж, Острозька академія