Оголошено переможців літературного конкурсу «Витоки»

15.12.2015

Результати літературного конкурсу «Витоки» оголосили в Національному університеті «Острозька академія» 15 грудня.

Конкурс щороку організовує Острозька академія за підтримки мецената, професора канадського університету Ореста Цапа. Цьогорічні учасники «Витоків» могли представити свою творчість за такими номінаціями: «Поезія», «Проза», «Фентезі», «Літературознавство та літературна критика», «Твори для дітей», «Сценарій фільму чи вистави».

Усього на конкурс прийшло 89 робіт. Найбільше творів надіслали на номінацію «Поезія». Журі обрало троє переможців — у номінаціях «Поезія», «Твори для дітей» і «Драматургія». Премії, виділені переможцям інших номінацій, віддали як заохочувальну премію тим, хто не зміг перемогти, але чиї твори теж заслуговують на увагу.

Перемогу в номінації «Поезія» здобула Тетяна Мацкевіч, у номінації «Твори для дітей» — Вікторія Стасів, а переможницею номінації «Драматургія» стала Єлизавета Жарікова.

«Українці люблять писати поезію. Не скажу, що це наше досягнення. Це швидше вияв певної незрілості в літературі. Звичайно, є чудові поети, але література, насамперед, заявляє про себе прозою. Великою прозою. Я розумію, що учасники конкурсу, як і більшість молодих людей, пишуть поетичні твори, а прозою займаються вже в більш зрілому віці. І все ж хотілося б, аби нам надсилали більше прозових творів»,

зауважує перший проректор НаУОА, голова журі Петро Кралюк.