В Острозькій академії відкрився Інститут практичної психології та психотерапії

15.02.2015

У Національному університеті «Острозька академія» нещодавно розпочав свою діяльність Інститут практичної психології та психотерапії, який є структурним підрозділом вишу.

Мета Інституту — підготовка психологів-практиків, що зможуть надавати допомогу у вирішенні різного роду психологічних проблем. Особливу увагу приділятимуть навчанню і підвищенню кваліфікації спеціалістів, які беруть участь у здійсненні допомоги в екстремальних ситуаціях, проводять реабілітацію осіб, що пережили кризові моменти.

Наукова діяльність Інституту спрямована на організацію та проведення наукових досліджень (відповідно до тематичного плану фундаментальних та прикладних науково-дослідних робіт університету) із вивчення сутнісних аспектів психологічної та психотерапевтичної допомоги особистості, що пережила екстремальну (травматичну) ситуацію. У межах Інституту кваліфікованими спеціалістами надаватимуться психологічні індивідуальні, групові консультації та психотерапевтична допомога постраждалим унаслідок бойових дій. Також організовується проведення інтервізійних груп психологів-практиків, спеціалізованих лекцій, науково-практичних семінарів, конференцій; здійснюється вирішення комплексних задач психологічної діагностики, психокорекції, експертизи, психологічної і психотерапевтичної допомоги громадянам у закладах охорони здоров’я, освіти, та інших організаціях.

До складу Інституту входить науково-практична лабораторія «Психосоціальна підтримка та реабілітація постраждалих унаслідок бойових дій». Здійснюється розробка фундаментального наукового дослідження на тему: «Інтерференція як феномен пам’яті та метапам’яті», що виконується на базі структурного підрозділу Інституту — Науково-дослідної лабораторії когнітивної психології.

На базі Інституту пропонуються такі сертифікатні програми професійної підготовки:

1) «Практична психологія», яку проводять викладачі університету, психологи-практики, психотерапевти. Учасниками сертифікатної програми можуть бути студенти денної та заочної форм навчання, психологи, які хочуть підвищити свою компетентність . Вони зможуть оволодіти методами практичної психології та застосовувати отримані знання та вміння в особистому професійному житті.

2) «Організаційна психологія», учасники якої опанують знання, необхідні для здійснення організаційного консультування, й навчаться: професійно відбирати персонал і формувати ефективні групи; сприяти командоутворенню й конструктивному спілкуванню в організації; стимулювати ефективну діяльність працівників, здійснювати психологічну саморегуляцію в умовах організаційних впливів; застосовувати психологічний тренінг для навчання персоналу; користуватися техніками тайм-менеджменту.

3) «Мистецтво самопрезентації», учасники якої отримають необхідні знання та навички успішного публічного виступу для малих та великих аудиторій, вміння саморегуляції та вираження особистості, зможуть зрозуміти природу страху публічності, розширити свій ролевий репертуар, розвинути креативні уміння та спонтанність. Отримані знання і вміння можуть бути використані у навчанні та подальшому працевлаштуванні, плануванні та реалізації кар’єри.

Учасники вказаних освітніх програм засвоять сучасні методи психотерапії, які успішно використовуються на практиці з таких напрямів: психодрама, гештальт-терапія, арт-терапія, дитяча психотерапія, психосоматика, тілесно-орієнтована психотерапія, сімейна психотерапія, символдрама.

Основними видами міжнародної діяльності Інституту є обмін досвідом роботи, спільна розробка наукових проектів; підготовка та реалізація друкованих праць, обмін і взаємне стажування викладачів; виконання наукових робіт для здобуття ґрантів, установлених спеціальними фондами.

Теги: Інститут практичної психології, Шугай, сертифікатні програми, Острозька академія