Олександр Ірванець та Іван Малкович презентували в НаУОА «Санітарочку Раю»

14.09.2015

Збірку віршів «Санітарочка Рая» сьогодні презентував для студентів Острозької академії український письменник та поет, член літературного угруповання «Бу-Ба-Бу» Олександр Ірванець. Допомагав автору презентувати книгу її видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович.

«Головний вірш збірки називається „Травнева балада“. Проте Іван, як професійний видавець, знає, як краще зачепити читача, тому і назву книги — „Санітарочка Рая“ — він обрав за сюжетом вірша. Іван Малкович є упорядником книги, і вона повністю зібрана на його смак. Я вважаю, що можна не мати інших видань Ірванця, а лише мати цю одну основну книжку і читати її у потрібний для вас час»,

розповів студентам Олександр Ірванець.

До збірки вибраних поетичних творів входять не лише вже відомі читачам поезії, а й ті, що були написані відносно недавно і ще не друкувалися. Збірка видається в серії книг «Українська Поетична Антологія» («УПА») видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Почалася серія із видання збірок Ліни Костенко й Тараса Мельничука, а на сьогодні до неї вже входять книги Юрка Позаяка, Віктора Неборака, Назара Гончара та багатьох інших. Збірка Ірванця є тринадцятою у цьому списку.

«Я отримала величезне задоволення від зустрічі з двома чудовими майстрами слова. З віршами Ірванця спудеї вже добре знайомі, однак із кожним виданням, із кожною презентацією автор відкривається для нас щоразу з іншого боку. Сьогоднішня зустріч є незвичайною, тому що ми мали змогу бачити ще й Івана Малковича, і не як автора, а як видавця-професіонала, який дуже багато зробив для української видавничої справи. Пам’ятаю, як про Івана Антоновича читала ще в школі у підручнику з літератури, а тепер мала змогу побачити й почути цю людину наживо»,

ділиться враженнями від презентації студентка 4 курсу Катерина Комолова.

Зазначимо, що І. Малкович, незважаючи на свій статус, досі кожну книжку, запропоновану для видання, перечитує та редагує сам.

Також видавець зазначив:

«Ми купуємо найдорожчий папір для цієї серії книг, це нам не завжди окуповується, але я розумію, що ці книги, ці автори потрібні українцям, тому ми повинні продовжувати нашу серію».

Усі охочі наприкінці заходу могли придбати збірку О. Ірванця «Санітарочка Рая», а також інші книги із серії «УПА». Національному університету «Острозька академія» І. Малкович подарував повну серію книг.

Теги: Острозька академія, Ірванець, Малкович, Санітарочка Рая, презентація