Інтернет-олімпіада з української мови відбулася в Острозькій академії

14.03.2015

Всеукраїнська учнівська інтернет-олімпіада з української мови та літератури відбулася в Національному університеті «Острозька академія» 14 березня.

Олімпіаду організували викладачі кафедри української мови та літератури Острозької академії. Першим етапом змагання був онлайн-тест, який аплікати мали виконати впродовж одного тижня. Тих, хто найкраще написав інтернет-олімпіаду, запросили до Острозької академії для участі в другому етапі — написанні твору.

«Цю олімпіаду ми вже проводимо вдруге. Як свідчить досвід, такі заходи є ефективними, власне, у сфері профорієнтаційної роботи. Нам важливо не лише набрати абітурієнтів, але й важливо, щоб вони мали відповідний рівень знань»,

коментує викладач кафедри української мови та літератури НаУОА Христина Федорич.

У фінальний етап пройшло близько тридцяти учасників, але в Острог завітали дев’ятеро. Серед них і школярка з Дніпропетровщини. Підтримати учасників олімпіади приїхали їхні батьки. Незважаючи на несприятливі погодні умови, гості академії були задоволені візитом.

«Дорога була тяжкою, але веселою і довгоочікуваною. Академія — неймовірна, місто для душі: приємно, тихо, спокійно. Дощ нам зовсім не зіпсував настрій. Ходили, посміхались, побували у ваших музеях. Дуже сподобалось. Перед олімпіадою хвилювалась, але мама поруч, тому все буде добре»,

розповіла учасниця Маргарита Райко з Дніпропетровщини.

Тему твору — «З усіх утрат утрата часу найтяжча (Г.Сковорода)» — потенційні абітурієнти дізналися вже сидячи за партами. Роботи учасників перевірятиме журі, до складу якого входять не лише викладачі кафедри української мови та літератури НаУОА, а й вчителі української мови з острозьких шкіл.

Результати Всеукраїнської учнівської інтернет-олімпіади оголосили за кілька годин після завершення другого етапу:

І місце — Питель Юлія (Ганнопільський НВК Славутського району Хмельницької області);

ІІ місце — Богельська Богдана (Удрицький НВК Дубровицького району Рівненської області);

ІІІ місце — Вінничук Мирослава (Славутський обласний спеціалізований ліцей-інтернат поглибленої підготовки учнів у галузі науки, Хмельницька область).

«Дуже чекала на олімпіаду, дуже хотіла сюди приїхати, побачити Острозьку академію. Я вже тут була одного разу, але тоді не вдалося побачити академію зсередини. На олімпіаді я спочатку перехвилювалась, тема була несподівана для мене, але я швидко зібралася з думками й написала. Мені сподобалось. Планую вступати в академію на філологію або на історію»,

ділиться враженнями переможниця олімпіади Юлія Питель.

Теги: Хом’як, кафедра української мови, олімпіада