Продовження співпраці проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» з Острозькою академією

12.11.2015

Навчальний візит студентів Національного університету «Острозька академія» до громад-учасників проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду — ІІІ» в Острозькому районі Рівненської області відбувся 6 листопада.

Навчальний візит розпочався ознайомленням студентів з діяльністю проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду — ІІІ» в Україні в приміщенні Острозької районної державної адміністрації.

«Наш проект надає матеріальну допомогу тим, хто її найбільше потребує. Існують критерії, за якими відбувається відбір громадських організацій для участі у проекті. Також головним є те, що ми надаємо їм право самостійно визначати найактуальніші проблеми та шляхи їх вирішення. Відповідно, люди, відчувши відповідальність за власні вчинки, роблять все можливе аби розв’язати важливі для своїх населених пунктів питання. На даному етапі ми відібрали 4 громади для участі у проекті і надали фінансування для реалізації місцевих проектів при умові, що буде співфінансування з боку влади, приватного сектору та членів територіальної громади-учасника проекту»,

зазначила Ольга Кашевська, координатор Рівненського обласного ресурсного центру громад (проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду — ІІІ»).

Упродовж дня відбулося три інтенсивні зустрічі в громадах з активом:

ГО «Оженин-ХХІ сторіччя» (с. Оженин), де розглянуто питання: формування ГО, розподіл обов‘язків, форми активізації мешканців, перші власні ініціативи, публічне напрацювання плану розвитку;

ГО «Крок» (с. Грем’яче), де розглянуто питання розробки мікро-проектної пропозиції (МПП), узгодження з партнерами умов та часток фінансування, затвердження МПП, організація тендеру для відбору виконавця робіт;

ГО «Промінь» (с. Вельбівне), де розглянуто питання практичної реалізації мікро-проектної пропозиції, здійснення громадського нагляду за ходом робіт, — подальше утримання досягнутих результатів проекту, перспективи майбутнього розвитку ГО «Промінь» та оглядова автобусна екскурсія на об’єкті впровадження мікро-проекту.

Під час навчального візиту особливу увагу зосередили на аналізі проблем територіальних громад та визначення пріоритетних для першочергового вирішення. Так, громадська активістка ГО «Оженин-ХХІ сторіччя» Ніна Дрозд стверджує:

«Вся спільнота визначила, що проблема № 1 для села — це водопостачання. Ми просто не могли бути осторонь цього. Адже дорогу долає той, хто нею йде. І ми станемо сильними лише тоді, коли люди почнуть думати і долати проблеми на своєму шляху».

Нагадаємо, що співпраця між проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду — ІІІ» та Національним університетом «Острозька академія» розпочалася у грудні 2011 року, коли було підписано угоду про співпрацю.

Теги: Острозька академія, ООН, ЄС, місцевий розвиток, громади