Керівник науково-дослідного центру Острозької академії взяв участь у засіданні Комітету з питань охорони здоров’я

10.11.2015

Засідання Комітету з питань охорони здоров’я відбулося 6 листопада в Києві. Участь у заході взяв і керівник науково-дослідного центру «Екологія людини» НаУОА, експерт Реанімаційного пакету реформ за напрямком «Громадське здоров’я», кандидат медичних наук Ігор Гущук.

Відкривали засідання голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, Народний депутат України Ольга Богомолець, заступник голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, модератор заходу Олег Мусій, заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський.

«Уже є концепція, розроблена національна стратегія реформи охорони здоров’я в Україні, а також є план заходів із впровадження цих реформ. Жоден із цих проектів досі не затверджений Міністерством охорони здоров’я України. Тому депутати, лікарі, представники громадських організацій ініціювали проведення круглого столу для того, щоб прийняти якийсь засадничий нормативно-правовий документ, у цьому випадку — проект закону „Про засади державної політики охорони здоров’я“, який дав би поштовх цій концепції, стратегії і плану заходів, допоміг втілити їх у життя. Реформування медицини вкрай необхідне, але, на жаль, воно не відбувається. Про це тільки говорять, а по суті нічого не роблять»,

каже Ігор Гущук.

Закон України «Про засади державної політики охорони здоров’я», на думку учасників круглого столу, повинен визначати правові, економічні, соціальні, гуманітарні та організаційні засади державної політики охорони здоров’я як складової частини внутрішньої політики та нацбезпеки України і встановлювати механізми реалізації Конституційних гарантій щодо прав людини у сфері охорони здоров’я. Особливу увагу під час заходу звернули на розбудову системи громадського здоров’я.