НаУ«ОА» в числі ВНЗ України з гендерного мейнстримінгу

10.08.2015

Національний університет «Острозька академія» бере участь у проекті «Гендерний мейнстримінг у вищих навчальних закладах України», який реалізується за підтримки Фінського фонду місцевого співробітництва. Термін тривалості проекту з липня до кінця жовтня 2015 року. Безпосередня мета проекту: провести у 15 українських ВНЗ із 6 різних регіонів України процедури гендерного аудиту.

Організатори та виконавці проекту (від Острозької академії — це кафедра гендерних досліджень) за мету вважають сприяння досягненню гендерної рівності та реалізації гендерночутливих підходів в українських вузах, та в Острозькій академії зокрема, через проведення процедури гендерного аудиту. Очікуємо, що поширення практики проведення гендерного аудиту приверне увагу до питання гендерної рівності в університеті та буде мотивувати адміністрацію до реалізації політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, яка дозволяє повноцінно само реалізуватися кожній особистості у ВНЗ, незалежно від їхньої статі.

Актуальність проекту визначена тим, що, незважаючи на державні програми щодо забезпечення гендерної рівності, в Україні спостерігаємо дефіцит ініціатив, які реально тому сприяють. На жаль, недостатньо практичних інструментів, які б допомагали виявити слабкі сторони у досягненні рівності жінок і чоловіків безпосередньо в навчальному чи робочому колективі, та відповідно ускладнюється перспектива виправлення ситуації на краще. Водночас демократичне середовище Острозької академії апріорі передбачає більшу відкритість із впровадження будь-яких прогресивних підходів, у тому числі — у сфері рівності жінок і чоловіків. Більше того, студенти, які навчаються у гендерночутливому закладі зможуть імплементувати підходи гендерної рівності на своїх робочих місцях.

Основними завданнями гендерного аудиту в НаУОА є: підвищення компетенції щодо питань гендерного аудиту експертів від Острозької академії; створення робочої групи з числа осіб, які здійснюватимуть процедуру гендерного аудиту; проведення процедури гендерного аудиту; представлення результатів НаУОА на Всеукраїнській конференції за участю Міністерства освіти і науки України та засобів масової інформації.

Теги: Острозька академія, гендер, аудит, Петрушкевич