День української писемності та мови відзначили в Острозькій академії

09.11.2015

День української писемності та мови щорічно святкують українці 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

В Острозькій академії цьогоріч відбулася низка традиційних заходів. Зокрема, у студентсько-викладацькому Храмі ім. преп. Федора Острозького настоятель храму о. Василь Жуковський відслужив Молебень пам’яті Нестора-Літописця. Активно Острозька академія долучилася до написання Радіодиктанту національної єдності, який уже вп’ятнадцяте звучав на Українському радіо. Перед написанням студенти декламували вірші українських поетів, зокрема Ю. Іздрика, Д. Лазуткіна та ін.

«Я вважаю, написання диктанту є дуже корисним, адже здорова нація повинна бути грамотною. Приємно, що в Острозькій академії такі заходи проводяться не лише з нагоди сьогоднішнього свята. У вересні ми писали диктант до міжнародного дня грамотності. Ми маємо чудову нагоду перевірити свої знання й покращити їх»,

вважає студент третього курсу спеціальності «Українська філологія» Андрій Ковальчук.

У рамках святкування Дня української писемності та мови театральний гурток «Дивись» презентував міні-виставу, в якій актори у жартівливій формі продемонстрували, як відбувається дослідження діалектів.

Також всі охочі мали можливість зафільмувати свій «Комплімент рідній мові». Крім цього упродовж дня на території НаУОА проходила акція «Розмовляй та пиши правильно», а в ефірі студентського Острадіо лунали живі голоси українських поетів.

У культурно-мистецькому центрі відбувся вечірній перегляд кінострічки «Шістдесятники».

Теги: Острозька академія, день української мови та писемності, Каламаж, Жуковський, студентсько-викладацький храм