«Острозька академія – це джерело нових політиків, нових вчених, патріотів», – Сергій Тарута

07.05.2015

Український підприємець, політик, президент футбольного клубу «Металург» (Донецьк) Сергій Тарута зустрівся зі студентами та викладачами Національного університету «Острозька академія» 7 травня.

Присутні на зустрічі мали змогу почути цікаві історії з життя, підприємницької та політичної діяльності Сергія Тарути. Гість академії запропонував свої ідеї для покращення ефективності роботи владних структур, а також дав корисні поради студентам про шляхи досягнення успіху.

«Я дуже радий, що приїхав до вас. Тут особлива атмосфера залу. На жаль, я не мав часу багато подорожувати, оскільки все життя важко працював, адже для того, щоб багато досягти, треба дуже багато працювати. Це проста істина, але в цій простоті її природність, — розпочав свій виступ бізнесмен. — У кожного з вас, хто ставить високу планку, на шляху буде фундамент, закладений засновниками академії — це великий бар’єр, який треба подолати. Потім відчиняється вікно можливостей, але воно відчиняється лише на основі знань. Важливо, аби ви ставили перед собою високі цілі: бути великим політиком, бути президентом».

Розповів Сергій Тарута трохи й про свою малу батьківщину:

«Маріуполь ніколи не вписувався в загальний контекст Донецького регіону. Я виріс на березі моря, на околиці. Це була німецька колонія. Німці приїжджали, селились і приносили свою культуру. Ця культура базувалась на тяжкій праці. І я з дитинства звик працювати».

Далі мова йшла про перспективи політичної кар’єри, які в С. Тарути були в минулому:

«Я ніколи не хотів бути політиком. Я завжди займався бізнесом, хотів бізнесом показати можливості України. І наш завод справді був першим у всьому. Мені і Ющенко, і Янукович пропонували співпрацю, але я завжди відмовлявся, бо вважав: справжній бізнесмен має бути чистим від політики».

Сергій Тарута — молодий політик, адже до 2014 року він займався суто підприємницькою діяльністю. Про свій досвід на посаді народного депутата говорить:

«Я не дуже добре почуваю себе в цій новій ролі. Особливо важко приходити в парламент і розуміти, як ми неефективно працюємо. Губи нафарбувати — це не змінити внутрішню суть. У нас ще багато роботи. Я б хотів, аби молодь, яка є основним реформатором, активно брала участь у політичному житті. Це домашнє завдання ніхто за вас не зробить».

Говорячи про ситуацію на сході, український підприємець та депутат наголошує на проблемах перетину блокпостів, працевлаштування, відновлення підприємств. Пан Сергій розповідає, що наразі на окупованих територіях Донбасу працює лише 1% підприємств — маленькі мережі, необхідні для підтримки життєдіяльності. За його словами, відновити там бізнес поки що неможливо: будинки й офіси зайняті, частина підприємств здана на металобрухт.

«Навіть нацисти, коли захоплювали території України, берегли підприємства, адже розуміли, що це — їхнє майбутнє».

На останок гість розповів і про свої враження від Національного університету «Острозька академія»:

«У дитинстві для мене найприємнішим душевним потрясінням було відвідування бібліотеки. Так само й тут: храм науки, храм знання. Острозька академія свою історичну роль сьогодні реінкарнувала. Це джерело нових політиків, нових вчених, патріотів, які би змінювали країну з чистими помислами».

Сергій Тарута пообіцяв підтримувати ініціативи академії. Він подарував університетові книгу «Православна ікона», а також разом з ректором Ігорем Пасічником посадив липу на згадку про свій приїзд.

Теги: Пасічник, Тарута, зустріч, Острозька академія