Літературний захід «Книжкова євротолока» в Острозькій академії

04.10.2015

Літературний захід «Книжкова євротолока» відбувся в Національному університеті «Острозька академія». Захід проходив у рамках тринадцятої сесії Школи європейських студій в Україні за участі письменниці і публіциста Софії Андрухович та філософа, журналіста і письменника Володимира Єрмоленка.

Зустріч розпочалася з презентації книги Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Цей роман у 2014 році отримав три нагороди, зокрема став «Книгою року Бі-Бі-Сі». Письменниця розповідала про історію написання книги, її концепцію та головних героїв. Разом із Володимиром Єрмоленком вони обговорювали внутрішній світ персонажів роману, їх почуття та переживання.

«Коли я писала цей роман, то намагалася спиратися більше на емоції та думки героїв, а не на їх зовнішній вигляд. Для моїх персонажів характерними є нерозкритість та загадковість. Кожен може додумувати їх дії»,

розповідала С. Андрухович.

Наступною частиною заходу було проведення конкурсу «Книга, яка змінила Європу» для студентів та учнів школи «EU Study days». Конкурсанти в режимі діалогу з запрошеними гостями протягом декількох хвилин розповідали про книгу, яка, на їхню думку, змінила Європу і пояснювали, чому вони так вважають. Серед таких книг була і священна книга християн — Біблія, і твір, який став першоосновою для масштабного поширення у світі жанру фентезі — «Володар перстнів», і роман про німця, що врятував євреїв під час Голокосту — «Ковчег Шиндлера», і критичний аналіз капіталізму — книга «Капітал», і розповідь про політику Гітлера «Майн Кампф», і навіть «Буквар». Учасники конкурсу отримали в подарунок книги Софії Андрухович «Фелікс Австрія» та Володимира Єрмоленка «Далекі Близькі». Трьох найкращих конкурсантів нагородили грошовим сертифікатом, що дає змогу придбати інші книги Видавництва Старого Лева.

«Книжкова євротолока — це дуже хороший захід, який привернув увагу до книг та читання. Цікавим був конкурс „Книга, яка змінила Європу“. Для мене ця книга — „Маленький принц“ Антуана де Сент-Екзюпері, адже в ній зображені відповідальність, важливі моральні засади...»

поділилася враженнями від заходу студентка третього курсу спеціальності «Літературна творчість» Юля Михалецька.

Після закінчення конкурсу була проведена Книжкова ярмарка від Видавництва Старого Лева.

Теги: книжкова євротолока, Острозька академія, Андрухович, Єрмоленко, ЄС