Енциклопедія «Острозька академія XVI-XVII ст.» — серед кращих книг Рівненщини

24.04.2014

Енциклопедія «Острозька академія XVI-XVII ст.» стала переможцем обласного щорічного конкурсу «Краща книга Рівненщини» у номінації «Краще довідкове видання».

Цьогоріч конкурс «Краща книга Рівненщини» відбувається вчетверте. Він заснований Рівненським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації та проводиться у партнерстві з бібліотеками області.

У ході опитування, що тривало з 1 лютого 2013 до 1 лютого 2014 року, було проанкетовано близько 19 тис. осіб (бібліотечні фахівці, вчителі навчальних закладів, представники виконавчого і управлінського апаратів, читачі обласних, центральних районних (міських), сільських бібліотек), які назвали 462 книги. На заключному етапі було визначено 71 книгу, які набрали найбільшу кількість голосів. Серед них журі Конкурсу визначали кращі видання у десяти номінаціях.

Відтак, у номінації «Краще довідкове видання» перемогла енциклопедія «Острозька академія XVI-XVII ст».

Енциклопедичне видання «Острозька академія XVI-XVII ст.» (2011 р.) — це перша колективна праця науковців, присвячена ґрунтовному дослідженню діяльності острозьких просвітників та першому вищому навчальному закладу у Східній Європі — Острозькій слов’яно-греко-латинській академії, заснованій князем Василем-Костянтином Острозьким 1576 року.

Як розповідає професор Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк, із самого початку існування уже сучасної відродженої Острозької академії, 1994 року, її вчені приділяли й продовжують приділяти значну увагу дослідженню острогіани. Результатом цих досліджень стали численні публікації на сторінках наукових збірників і періодичних видань. Етапними були енциклопедичне видання «Острозька академія XVI-XVII ст.» (1997 р.) та колективна монографія «Острозькі просвітники XVI-XX ст.» (2000 р.). Відтак, у зв’язку з новими дослідженнями в цій сфері, виникла необхідність видання енциклопедії «Острозька академія XVI-XVII ст.» (2011 р.).

Теги: Острозька академія