В Острозькій академії відкрилася виставка картин «Святі Волині»

23.01.2014

У мистецькій галереї Острозької академії 22 січня відбулося відкриття виставки ікон «Святі Волині». Із цієї нагоди до університету завітали Генеральний Консул РП в Луцьку Беата Бживчи, заступник Генерального Консула Кшиштоф Савіцкі, голова Спілки художників Волині Володимир Марчук та художники-учасники ІІІ міжнародного пленеру іконопису на Волині, результатом якого і стала ця експозиція.

Організаторами чергового міжнародного пленеру іконопису стало Генеральне Консульство РП в Луцьку, а також Кафедра україністики Варшавського університету і коло іконописців з Польщі, Волинська організація Національної Спілки художників України, Львівська національна академія мистецтв, Варшавський округ Спілки польських художників. Об’єктом творчого зацікавлення учасників Пленеру стали святі, народжені Волинською землею. Зокрема, це Йов Почаївський, святий Петро Ратенський, преподобний Амфіолохій Почаївський, преподобний князь Олег Брянський та інші.

«Не всі роботи, які сьогодні представлені на виставці, можна назвати іконами. Це, передусім, витвори сакрального мистецтва», — зауважив Володимир Марчук.

Настоятель Острозького католицького храму Вітовт Йосиф Ковалів також відвідав виставку та наголосив, що кожна картина має глибокі ідейні змісти, скажімо, робота Катерини Дмитрів під назвою «Святий Юрій Змієборець» говорить про вічну боротьбу між добром і злом у душі кожної людини.

За словами ректора університету, професора Ігоря Пасічника, символічно, що виставку сакрального мистецтва відкрили саме у День Соборності України, адже зараз кожному з нас потрібно переосмислити головні моральні і духовні цінності.

Представники Генерального Консульства РП у Луцьку подякували Острозькій академії за співпрацю. Нагадаємо, що раніше у художній галереї вишу вже відбувалися схожі виставки: «Мандруючі Святі», «Покровителі Польщі й України». Кшиштоф Савіцькі зазначив, що наступний мистецький пленер буде присвячений іконам із різних континентів світу. Результати цього пленеру також планують представити в Острозькій академії.

Теги: виставка, ікони, художня галерея, Беата Бживчи, Савіцкі