Острозька академія вшанувала жертв Голодомору, Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів на сході України

21.11.2014

У день річниці Революції Гідності студентство та викладачі Національного університету «Острозька академія» зібралися на мітинг, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, жертв Голодомору та загиблих військових у зоні АТО.

Крім цього, у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького відбулася панахида, яку відслужив настоятель церкви отець Василь Жуковський.

«21 листопада — день докорінного перелому нашої новітньої історії. Адже саме тоді вперше за останні десятки років українська молодь піднялася з колін і відкрито заговорила про свою свободу та майбутнє, а більшість старшого покоління усвідомило, що більше так жити не можна. Євромайдан та Революція гідності беззаперечно змінили хід нашої історії, адже український народ вже не повернеться до колишньої системи та режимів. Так чи інакше, самосвідомість нашої нації, яка спотворювалась упродовж десятків років радянським режимом та іншими псевдодемократичними політичними режимами, була змінена. Утім ми усвідомили те, що несемо відповідальність за своє життя, за життя наших дітей та нащадків.

Кожен з нас повинен пам’ятати про ці події. Наше завдання — збудувати таку державу, яка буде не лише незалежною та демократичною, а й комфортною для проживання. Наш потенціал здатний розкритися лише через важку працю, яку ми виконуємо щодня. Робота над собою, навчання та самовдосконалення, активна громадянська позиція — це ті складові, до яких повинен апелювати кожний. Ми учасники важливого процесу — державотворення. У цей день хочу побажати всім сил, витривалості та мужності. Час, який відведений нам, — один із найскладніших в історії України, від нас залежить наше майбутнє, майбутнє наших дітей. Єднаймося та будьмо єдині. Слава Україні!»,

зауважив під час мітингу голова Братства спудеїв Острозької академії Данило Плахотін.

Теги: Острозька академія, Пасічник, Каламаж, Жуковський, голодомор, панахида