Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Реабілітація осіб з адиктивною поведінкою на основі християнської психології»

21.11.2014

1 Кор. 10: 13

Досягла вас спроба не інша, тільки людська;

але вірний Бог, Який не попустить, щоб ви

випробовувалися більше, ніж можете, але при

спробі й полегшення дасть, щоб знести могли

ви її ( в перекладі професора Івана Огієнка )

Вас постигло искушение не иное, как

человеческое; и верен Бог, Который не

попустит вам быть искушаемыми сверх сил,

но при искушении даст и облегчение, так

чтобы вы могли перенести (синодальный перевод)

There hath no temptation taken you but such as

man can bear: but God is faithful, who will not

suffer you to be tempted above that ye are able;

but will with the temptation make also the way

of escape, that ye may be able to endure it ( American Standart )

20 листопада 2014 року у науково-дослідницькій лабораторії християнської етики, християнської психології та християнської педагогіки Національного університету «Острозька академія» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Реабілітація осіб з адиктивною поведінкою на основі християнської психології».

На конференцію було заявлено 32 доповіді, в тому числі вчених зі США та Польщі. У роботі науково-практичної конференції взяли участь науковці та практики — богослови, релігієзнавці, психологи, педагоги, лікарі, реабілітологи, керівники християнських центрів реабілітації, колишні узалежнені.

Тематика доповідей та географія учасників конференції є досить широкою. Це засвідчує актуальність проблеми адиктивної поведінки серед людей різного віку в сучасному світі.

В режимі Skype виступала Запорожець Ольга, Ph.D., Assistant Professor, Regent University, USA. Її тема доповіді «Застосування американського досвіду програм інтенсивного психологічного консультування в українському контексті: зміст, методи та проблеми впровадження» викликала інтерес у учасників конференції та жваво обговорювалася.

У науково-практичній конференції взяли участь студенти спеціальності «Психологія» та «Релігієзнавство» Національного університету «Острозька академія». Це свідчить про зацікавлене ставлення молоді до цієї надзвичайно актуальної проблеми. Участь студентів у конференції дає надію, що в майбутньому до вирішення питань залежності від психоактивних речовин долучаться висококласні спеціалісти — психологи, релігієзнавці, аби надати наукове підґрунтя для розв’язання цих актуальних питань. Учасники конференції наголошували, що тільки спільно — науковці та практики з Божою допомогою зможуть подолати ці залежності.

Всеукраїнська науково-практична конференція стала підсумком двохрічної реалізації наукового проекту «Розробка функціональної моделі реабілітації осіб, залежних від психоактивних речовин із застосуванням християнської психології», який здійснювався в науково-дослідницькій лабораторії християнської етики, християнської психології та християнської педагогіки Національного університету «Острозька академія» впродовж 2013 — 2014 років.

За результатами науково-практичної конференції буде випущений тематичний збірник наукових праць з реабілітації узалежнених людей.

Теги: конференція, Жуковський, реабілітація, адиктивна поведінка