В Острозькій академії – виставка картин харківських художників

14.02.2014

У художній галереї Національного університету «Острозька академія» 12 лютого відбулося відкриття виставки картин харківських художників. Ідея організувати експозицію виникла у рамках співпраці з художниками з Харкова, які перебували в Острозі під час пленеру «Слідами Сергія Васильківського». На виставці представлено роботи чотирьох художників.

Ця виставка картин розкриває для нас особливу та неповторну творчість митців, знайомить з кращими традиціями харківської художньої школи, водночас ілюструє багатогранний і різноманітний світ сучасного українського мистецтва.

«Мистецька галерея нашого університету об’єднує творчі сили художників з усієї України: за останній час тут відбувалися виставки робіт художників зі Львова, Луцька, Івано-Франківська, Києва. Тому дуже важливо, що до цього процесу приєдналися і харківські митці», — зазначила директор Музею історії ОА Анастасія Хеленюк.

«Мистецтво об’єднує Україну. Саме під таким девізом проходить ця виставка, — зауважив ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник, — Як в науці немає ні національних, ні расових відмінностей між людьми, так і в мистецтві. Мистецтво об’єднує».

Ідейним натхненником проведення пленеру та виставки став Олександр Коцарев — один із представників харківської художньої школи, майстер пейзажу, працівник Харківського художнього музею, учасник численних персональних, регіональних і всеукраїнських виставок. Відвідувачі галереї змогли побачити його картини: «Острог», «Осінній день», «Острозький храм».

Людмила Яремчук — рівненська художниця. Закінчила Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова, зараз навчається у Харківській державній академії дизайну та мистецтва. Улюбленою темою художниці є пишні квіткові натюрморти, також малює портретні та пейзажні роботи, мариністику в техніці олійного живопису. На виставці представила такі свої роботи: «Міський пейзаж», «Вартова вежа» та інші.

Ще однією не менш цікавою художницею є Вікторія Телетьєн, яка з 2011 року працює в майстерні «Пушкінський в’їзд». Найчастіше її роботи виконані в техніці живопису, графіки, колажу. Зокрема, на виставці вона представила свою картину «Остріг», а також цікавий колаж «Пленер в Острозі».

Валентина Олімпіюк-Віннікова — член Харківської організації НСХУ, викладач Харківського коледжу текстилю та дизайну, учасниця всеукраїнських і міжнародних виставок. Свої сюжетні композиції створює під впливом мистецтва символізму, вони наповнені завуальовано- загадковим, іноді містичним змістом. Представила свої роботи: «Жовтень в Острозі», «Башта Острозького замку».

«Ми дуже щасливі, що наші роботи побачать саме тут — в Острозі. Усі враження від міста втілені в наших роботах. Пленер був для нас справжнім святом», — зазначила художниця Людмила Яремчук.

Художники привезли в Острозьку академію не тільки власні роботи, а й полотна своїх колег.

Теги: виставка, картина, мистецька галерея, Пасічник, Хеленюк