Семінар із психологічної адаптації

12.09.2014

У Національному університеті «Острозька академія» 11 вересня відбувся семінар «Короткострокова терапія осіб, які перебувають/перебували в кризовій ситуації», у якому взяли участь студенти-психологи.

Семінар провели доценти кафедри психолого-педагогічних дисциплін Острозької академії, кандидати психологічних наук Оксана Матласевич, Галина Гандзілевська та Тетяна Ширяєва. Вони були на аналогічному семінарі в Буковинському державному медичному університеті й вирішили поділитися досвідом зі своїми студентами.

«У Чернівці на семінар була запрошена німкеня Інге Міссраль. Жінка є керівником міжнародної психологічної організації, яка готує психологів, що могли б бути корисними тим, хто постраждав під час війни чи інших стресових ситуацій. Крім того, Інге вже 10 років працює в Афганістані з постраждалими. Ми вважаємо, що про її методику роботи з клієнтами буде корисно знати кожному психологу»,
розповіла Оксана Матласевич.

На думку організаторів семінару, ситуація в Україні особлива, і завдання психотерапевта якомога швидше повернути людину знову до дії, повернути їй віру у себе. Метод Інге Міссраль дає результат вже після 3-5 зустрічей постраждалого з психологом.

«Те, що сталося, не можна змінити. Потрібно спробувати зрозуміти людину, яка пережила кризову ситуацію, допомогти їй зрозуміти саму себе. Допомогти змиритися з пережитим і усвідомити, у якому напрямку рухатися далі»,
зазначили психологи.

Теги: семінар, психологія, кафедра психолого-педагогічних дисциплін