Студенти-журналісти Острозької академії — учасники україно-польського медійного проекту

12.07.2014

Студенти спеціальності «Журналістика» Національного університету «Острозька академія» cтали учасниками україно-польського молодіжного медійного проекту «Projekt W».

Організатором заходу став Будинок культури «Zacisze» (м. Варшава, Польща) у межах європейської програми «Молодь в дії» у партнерстві із кафедрою журналістики. Учасниками проекту стали студенти Острозької академії, слухачі рівненської міжшкільної секції МАН «Журналістика», що діє на базі ЗОШ № 8, а також вихованці загальноосвітнього ліцею ім. Леопольда Ліза-Кулі міста Варшави (Польща). Під час програми учасники відвідали Супрасль, Білосток та Варшаву, ділилися знаннями про волонтерську справу в Україні та Польщі, організовували власні соціальні акції, презентували культурні традиції своїх народів, відвідували заняття з театральної майстерності у експериментальному театрі «Вершалін» у Супраслі.

Окремою частиною проекту стало знайомство із медійною сферою Польщі. Учасники побували на польському регіональному телебаченні у Білостоку, де взяли участь у записі телепередачі «Український перегляд», поспілкувалися із журналістом Польського радіо у Білостоку Славомиром Самчуком, побували у варшавському офісі видавничого центру «АGORA», за підтримки якого видається польська політична газета «Gazeta Wyborcza» («Газета виборча»).

Серед цьогорічних учасників проекту переважно були студенти молодших курсів. Вони змогли більше дізналися про специфіку функціонування сучасного польського телебачення, побувати у ньюзрумі, монтажних відділах, спробували працювати зі студійними камерам, отримали досвід записів на радіо та готували власні матеріали для електронної газети. Також студенти долучилися до реалізації волонтерських акцій. Цей досвід стане важливим елементом у формуванні не лише професіонального журналіста, але й свідомого громадянина
розповідає координатор української групи, викладач кафедри журналістики Вікторія Назарук.
Завдяки проекту мені вперше вдалося побувати за кордоном. Найбільше запам’яталися записи на польському радіо, а також культурна акція, яку ми організовували для дітей. Це стало хорошим досвідом волонтерської діяльності
поділилася враженнями учасниця семінару, другокурсниця Яніна Загурська.

Підсумковим етапом проекту став випуск спільної україно-польської електронної газети (мультими), присвяченої проекту, яку можна переглянути за посиланням

Теги: журналісти, Projekt W, Назарук