Острозькій академії — 20!

12.04.2014

У Національному університеті «Острозька академія» 12 квітня розпочалося святкування 20-літнього ювілею вишу. Нагадаємо, що 12 квітня 1994 року з Указу Президента України розпочалося відродження Острозької академії як наступниці першого вищого навчального закладу України та Східної Європи. Враховуючи рекомендації Кабінету Міністрів України щодо заощадження коштів для проведення ювілейних масових заходів, Острозька академія вирішила відзначити свій день народження по-особливому. Сьогодні всі підрозділи університету за участю народного депутата України, кандидата у президенти Петра Порошенка посадили Алею мудрості. Відтепер на території академії ростимуть 200 нових дерев. А головною окрасою парку стануть квітучі сакури.

«Алею висаджували три покоління — діти, студенти, викладачі. Цим ми хотіли показати символічний зв’язок між поколіннями, а також те, як знання переходять в мудрість. Загалом, сьогодні наш університет показав, як потрібно відзначати визначні дати. Святкування нашого ювілею може стати прикладом для наслідування»,

зауважив Ігор Пасічник.

«За принципом воскресіння Острозької академії повинна воскреснути вся Україна. Таких, як студенти вашого університету, дуже не вистачає в Верховній Раді. В таких умовах, як у вас, виховується і загартовується національний патріотизм. Ми маємо навчитися жити по-новому. Адже справжня незалежність України народилася не в 1991, а в лютому 2014»,

зазначив Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами.

Студенти запропонували Петру Порошенку підтримати їхню ініціативу щодо створення першого студентського експериментального містечка в Острозі на кшталт Оксфорда. Політик пообіцяв, що ця ідея не залишиться поза увагою, адже, на його думку, саме в Острозі панує справжній європейський дух.

Святкування 20-літнього ювілею Острозької академії продовжиться й іншими заходами. Зокрема, 15 травня студенти, викладачі і гості університету читатимуть Острозьку Біблію. Цього ж дня в університеті відзначатимуть День Європи. 21 травня в Острозькій академії відбудеться урочисте зібрання колективу університету, а 22 травня — спортивно-мистецьке свято «Рекреація» з театралізованим дійством «20 років — 20 кроків» .

«За цей невеликий період наш університет зарекомендував себе як один із найпрестижніших вишів України. Наші спудеї — це критично мисляча молодь, яка бере активну участь у процесі українського державотворення. Невипадково, що ця визначна дата для Острозької академії майже збігається з Днем Європи, адже наш університет — це „міні-модель“ європейського суспільства»,

зауважив голова Братсва спудеїв Данило Плахотін.

Теги: Острозька академія, Пасічник, Порошенко