Юрій Макаров в Острозькій академії

10.02.2014

У Національному університеті «Острозька академія» 7 лютого відбулася зустріч із відомим українським журналістом, письменником, телеведучим і документалістом Юрієм Макаровим. Приводом для зустрічі стала презентація нової книги «За чверть десята», яка увійшла в трійку Книг року ВВС-2013.

Сам автор зазначив: «Ця книга — мій творчий дебют як українського письменника. Спочатку двадцять сторінок книги починав писати російською, але щось наче заважало вибудовувати сюжет. Згодом переписав ці сторінки українською мовою, ідеї почали самі виливатися на папір».

Традиційно зустріч проходила у формі діалогу. З Юрієм Макаровим студенти говорили про мовне наповнення його творів, особливості співпраці з видавництвами, досвід роботи на телебаченні. Виявилося, що студенти добре пам’ятають славнозвісну програму «Імперія кіно», автором і ведучим якої був пан Юрій. За його словами, зараз на телебаченні вже або ще немає такого проекту, яким би йому хотілося займатися. Тому зараз разом із друзями активно працює над удосконаленням і популяризацією Громадського Радіо.

Юрій Макаров вважає, що людина ніколи не повинна відмовлятися від змін у своєму житті, а навпаки — намагатися пробувати себе в багатьох амплуа.

Звісно, найбільше студентів Острозької академії зацікавив саме літературний доробок Юрія Макарова.

«Моя найбільша амбіція — видати книгу, яку хотілося б читати. Я не хочу подобатися сам, я хочу, щоб українцям подобався мій літературний продукт, — зауважив Юрій Володимирович. — Я погоджуюся із думкою, що перша вада нашої літератури — це те, що автор пише або про себе, або про когось зі своїх знайомих. Якщо ти хочеш розібратися з собою, не треба залучати до цього інших людей, тобто читачів. Треба йти до психоаналітика. Тому я завжди ставлю перед собою завдання — сконструювати особистість. Але це не означає, що вона має бути неправдоподібною».

Також на творчій зустрічі були присутні Олександр Ірванець — український письменник, перекладач, викладач Острозької академії, та дружина Юрія Макарова — художник, журналіст Світлана Фесенко.

Юрій Макаров пообіцяв студентам приїхати в Острозьку академію ще раз, щоб представити свої нові літературні напрацювання.

Юрій Макаров в Острозькій академії Юрій Макаров в Острозькій академії Юрій Макаров в Острозькій академії

Теги: Макаров, Ірванець, презентація