Фільм про найтрагічніший день Майдану презентували в Острозькій академії

07.06.2014

Документальний фільм «20. Двадцять свідчень про переломний день протистоянь на Майдані» презентували 6 червня в Національному університеті «Острозька академія». Стрічка створена зусиллями громадської ініціативи Євромайдан SOS, Української Гельсінської спілки з прав людини та інтернет-ресурсу Ukrlife.tv.

Понад чотири місяці пройшло з моменту найтрагічніших днів в історії незалежної України, а відповідей на питання «хто розстрілював протестувальників» та «хто віддавав накази» досі немає. До Острога фільм привезла активіст «Євромайдан SOS» — журналіст Вікторія Скуба. Вікторія безпосередньо брала участь у процесі зйомок.

«Ми переслідували дві цілі. Перша — це поширювати інформацію у суспільстві, адже про ці події знають всі, але досі у багатьох немає правильного розуміння, що і як насправді відбувалося. Друга мета — чинити певний тиск на слідство, допомагати йому рухатись»,

розповіла Вікторія Скуба.

Фільм знімали «по гарячих слідах»: з 20 лютого по 10 березня. Творці стрічки намагалися максимально зафіксувати свідчення учасників та очевидців, відзняти Майдан одразу після розстрілів, показати і кров вбитих та поранених на асфальті, і гільзи патронів, і барикади, і дерев’яні щити. Крім відзнятих журналістами кадрів у фільмі використані також уривки новинних сюжетів та аматорські відео очевидців. Переглянути фільм можна на сайті http://20film.wix.com/20film#!about/c2414 .

Теги: фільм, Майдан, Скуба