Поезія, народжена революцією

05.11.2014

Презентація поетичної збірки Олександра Ірванця «Пісні війни» відбулася в Острозькій академії четвертого листопада. Книга вийшла в жовтні 2014 року у видавництві «Дух і літера» і вміщує 20 віршів про останні події в Україні. Переважна більшість ілюстрацій до видання — це світлини фотографа Алекса Заклецького, зроблені під час протистояння на Майдані.

«Я все життя скептично ставився до громадянської лірики, але в цій збірці вміщена саме громадянська лірика. Часто я прокидався серед ночі, щоб подивитися трансляції з Майдану, і писав про це вірш. Це не відбувалося під примусом, а йшло зсередини. Крім того, у мене ще ніколи не було так гарно оформлених книжок»,

розповів Олександр Ірванець.

До «Пісень війни» увійшли й кілька поезій 2012-2013 року. Зокрема, вірш «Передчуття» був написаний у вересні 2012. Поет працював на телеканалі «ТВі», на який тоді почалися гоніння. Саме це й надихнуло його на написання вірша. Є тут також поезія-присвята Надії Савченко, кілька сатиричних творів.

«Я мріяв про цю революцію, але я в неї не вірив. Наш народ настільки розчарувався під час „помаранчевої“, що на чергове повстання вже піднявся б дуже нескоро. У цих віршах я не перебирав словами, і дуже добре, що ми перемогли. Якби перемогли не ми, то я за ці рядки, а фотографи — за ці кадри, вже б були за ґратами»,

додав поет.

Після презентації «Пісень» автор розповів аудиторії, над чим працює зараз, висловив свою думку щодо реформування освіти, ситуації на Донбасі, окупації Криму. Потім усі охочі могли придбати книгу за ціною видавництва.

Нагадаємо, що Олександр Ірванець брав активну участь в протистояннях на Майдані, був одним з тих культурних діячів, які ставили підписи на підтримку молодого літератора, випускника Острозької академії Юхима Дишканта, якого затримали у грудні 2013 року, звинувативши в організації масових заворушень.

Теги: презентація, Ірванець, поезія