Острозька академія співпрацюватиме з Католицьким університетом Люблінським ім. Яна Павла ІІ

04.11.2014

Делегація Католицького університету Люблінського (КУЛ) ім. Яна Павла ІІ завітала до Національного університету «Острозька академія» 3 листопада. Ректор Католицького університету Антоні Дембіньські, його помічник з міжнародного співробітництва з католицькими університетами Мартін Шевчак та помічник зі співпраці з польською діаспорою Марек Григель приїхали, щоб обговорити з керівництвом НаУОА напрямки співпраці між своїми університетами. Крім того, на зустрічі йшлося про перспективу створення Східноєвропейської міжнародної мережі університетів.

Представники Острозької академії під час заходу виступили зі своїми пропозиціями наукової співпраці між Люблінським католицьким університетом та Острозькою академією. Перший проректор з навчально-наукової роботи, доктор філософських наук Петро Кралюк запропонував кілька напрямків науково-дослідної співпраці. Зокрема йшлося про організацію спільних досліджень і наукових конференцій, а також спільне видання наукових збірників; про викладацько-студентські обміни, спільні магістерські програми з можливістю отримання дипломів обох університетів; спільні наукові дослідження на актуальну для обох сторін тематику.

Проректор з навчально-виховної роботи, доктор психологічних наук Руслана Каламаж запропонувала шляхи навчально-виховної співпраці. Щоб духовно об’єднати українську та польську молодь, передбачається створення спільних українсько-польських студентських експедицій із віднайдення та впорядкування занедбаних кладовищ та поховань поляків в Україні й українців у Польщі. У межах навчальних програм пропонується організувати спільні фольклорно-етнографічні практики на базі сіл України та Польщі. Також проректор розповіла про перспективу встановлення нового рекорду Гіннеса. Це може бути спільна музично-танцювальна акція, яка б об’єднала одночасно студентів університетів Острога, Любліна та інших вишів, які увійдуть до Східноєвропейської мережі університетів.

Щодо співпраці в рамках міжнародних проектів, то науковці НаУОА теж виділили кілька основних пунктів: спільна участь у проектах, які фінансуються з ресурсів ЄС, спільна реалізація проекту «Психологічна підтримка та реабілітація осіб, що пережили (переживають) кризові ситуації» (у тому числі після подій на Сході України).

Ми з паном Дембіньські лише можемо сказати «так» або «ні» вашим ініціативам, а от те, як ці ініціативи втілюватимуться в життя, уже залежить від вас самих,

додав на завершення зустрічі ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Теги: Пасічник, співпраця, Люблін, Острозька академія