Викладач Острозької академії взяв участь у конференції в Празі

24.09.2013

Доцент кафедри історії Національного університету «Острозька академія», кандидат історичних наук Андрій Смирнов взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Чеські дослідження Польщі в європейському контексті», яка відбулася нещодавно у Празі. Конференція проходила в рамках VIII з’їзду випускників Східної літньої школи Варшавського університету за підтримки Чесько-польського форуму при Міністерстві закордонних справ Чехії.

На сьогодні школа й клуб уже мають чималу історію, а починалося все навесні 1990 р., коли при Інституті орієнталістики Варшавського університету було організовано Студії з національних проблем Східної Європи (з 1992 р. — Студії зі Східної Європи та Центральної Азії). Того ж року з метою надання можливості молодим ученим із країн цих регіонів ознайомлюватися зі станом сучасної науки на Заході, з новими творчими школами і методами досліджень у галузі історії, літературознавства, мистецтвознавства, соціології, політології, демографії та етнології, самостійно працювати в польських архівах і бібліотеках, одночасно зав’язуючи контакти зі своїми колегами з інших держав, була організована літня школа.

Протягом 1992–2013 рр. відбулося 23 сесії школи, з доповідями на яких виступили більше 100 відомих фахівців із Польщі, Західної Європи й США. Дипломи випускників отримали понад 570 осіб із країн Центрально-Східної Європи, Заходу та Азії. Серед них і представники Острозької академії — Ольга Батіщева, Ігор Плевако, Андрій Смирнов, Лариса Цибуля. Випускників і викладачів об’єднує клуб Східної літньої школи Варшавського університету, який створено у 2000 р. під час першого з’їзду, що проходив у Варшаві. Наступні відбувались у Брно, Каунасі, Києві, Яремчі та Варшаві. Традиційно його засідання супроводжуються науковою конференцією, учасниками якої є випускники й викладачі школи.

Під час конференції у Празі, окрім пленарного засідання, працювали три секції: філологічна, історична і політологічна. Робота заходу завершилася проведенням круглого столу «Трансформації у Центрально-Східній Європі XX–XXI ст.» за участю першого президента Білорусі Станіслава Шушкевича. Наступний з’їзд випускників Східної літньої школи планується провести у Тбілісі.

Викладач Острозької академії взяв участь у конференції в Празі Викладач Острозької академії взяв участь у конференції в Празі

Теги: факультет міжнародних відносин, конференція, Смірнов