Ян Маліцький — Почесний Доктор Острозької академії

07.11.2013

У Національний університет «Острозька академія» шостого листопада завітала польська делегація у складі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генрика Літвіна, заступника Генерального Консула РП у Луцьку Кшиштофа Савіцькі та директора Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яна Маліцького.

У рамках візиту відбулася урочиста інавгурація Яна Маліцького у Почесні Доктори Острозької академії. Ректор університету Ігор Пасічник зазначив, що пан Ян за своє життя зробив чимало для розвитку польсько-українських стосунків: «Заслуга Яна Маліцького не лише в тому, що він створив Центр східноєвропейських досліджень, а й у тому, що наразі цей Центр працює надзвичайно ефективно. Багато викладачів Острозької академії мали нагоду навчатися в Варшавському університеті на докторських програмах. Також випускники бакалаврату політології факультету політико-інформаційного менеджменту братимуть участь у магістерській програмі. Учасники матимуть можливість отримати подвійний диплом — магістра Острозької академії та Варшавського університету. Ще з 2005 року наш університет входить до складу Консорціуму Варшавського університету та українських університетів. Будучи одним з ініціаторів його створення, Острозька академія бере активну участь в обміні науковим досвідом з учасниками Консорціуму. Це далеко не повний перелік того, що нам вдалося досягнути завдяки співпраці з Варшавським університетом і, зокрема, з Яном Маліцьким».

Ректор Ігор Пасічник вручив директору Центру східноєвропейських досліджень диплом і мантію Почесного Доктора, а також символічний перстень «Doktor habilitatus» Острозької академії й Острозьку Біблію. Із цією знаковою подією Яна Маліцького привітали Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін, доктор історичних наук, професор, декан факультету міжнародних відносин, директор Інституту досліджень української діаспори НаУОА Алла Атаманенко, кандидат історичних наук, колишній стипендіат програми молодих науковців Людмила Третяк. Заодно студенти мали можливість поспілкуватися з гостем про досвід Польщі у євроінтеграційних процесах, святкування 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка в Польщі, проблеми історичної пам’яті, спільні проекти двох країн у сфері науки та культури.

Учасники Польсько-українського центру при Острозькій академії підготували святковий концерт. Мистецькі номери українською і польською мовами символізували щиру дружбу між двома народами.

Ян Маліцький — Почесний Доктор Острозької академіїЯн Маліцький — Почесний Доктор Острозької академії

Теги: Маліцькі, Пасічник, Pasichnyk, Польсько-український центр, Літвін, Савіцкі