В Острозькій академії визначили найкращих в Україні знавців Біблії

20.05.2013

У Національному університеті «Острозька академія» 16-17 травня відбулася VI Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії» для дітей дошкільного віку й учнів 1-8 класів. На розгляд журі було подано понад 200 робіт, проте безпосередньо на конкурс приїхали більше 100 учасників з різних куточків України. Координатор заходу професор, декан гуманітарного факультету НаУОА Василь Жуковський наголосив, що популярність заходу сприяла тому, що цього року олімпіада проводиться у два етапи, участь у ній змогли взяти не лише учні, а й дошкільнята, студенти професійно-технічних училищ і вищих навчальних закладів.

Учасників заходу вітали почесні гості — ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник, перший президент України Леонід Кравчук, віце-президент «Східноєвропейської місії» по операціях в Європі Бартош Рибінскі, український поет-пісняр, народний артист України Вадим Крищенко, завідувач відділу освіти Міжнародної громадської організації «Надія людям» Олександр Бондарчук і завідувач відділу освіти Церкви Християн Віри Євангельської України Віктор Вознюк.

Протягом двох днів дошкільнята й учні 1-2 класів презентували свої творчі роботи, розповідали вірші та співали пісні. Учні 3-4 писали тест на знання Святого Письма, презентували творчу роботу та розповідали про створення світу. Школярі 5-6 класів, окрім написання тесту на знання Святого Письма, робили презентації на основі твору-роздуму «Чому Біблія найбільш популярна Книга у всьому світі?». А учні 7-8 класів писали тест і захищали презентацію на основі есе «Хто з відомих особистостей минулого чи сучасної України близький до християнського ідеалу?».

За результатами конкурсних випробувань переможцями VІ Всеукраїнської олімпіади стали 26 учасників:

Дошкільнята:

1 місце — Шама Христина, старша група «Соняшники» Володимирецького ДНЗ «Малятко», Рівненська область
2 місце — Івановський Денис, ІІ молодша група «Білочка» ДНЗ «Усмішка» м.Здолбунів, Рівненська область
3 місце — Солодова Каріна, ДНЗ № 4 «Казка» м.Южне, Одеська область

1 клас:

1 місце — Ващук Данило, Суховільська ЗОШ І-ІІІ ст., Львівська область

2 місце — Леус Ілля, Масевицька ЗОШ І-ІІІ ст., Рівненська область

2 клас:

1 місце — Юрчук Катерина, Рівненська класична гімназія «Престиж», Рівненська область

2 місце — Примак Анатолій, Масевицька ЗОШ І-ІІІ ст., Рівненська область

3 місце — Юрковський Володимир, Черкаська ЗОШ I-III ступенів № 17, Черкаська область

3 клас:

1 місце — Савчук Ілля, Луцька гімназія № 21 імені Михайла Кравчука, Волинська область

2 місце — Одемчук Назар, Рівненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Центр надії», Рівненська область

3 місце — Гнєзділова Ангеліна, Татарбунарський НВК «Школа — гімназія», Одеська область

4 клас:

1 місце — Ткач Альона, ЗОШ № 4 м.Фастів, Київська область

2 місце — Ганюк Ірина, ЗОШ смт. Люблинець, Волинська область

3 місце — Трофімюк Христина, Здовбицька ЗОШ І — ІІІ ст., Рівненська область

5 клас:

1 місце — Ганюк Людмила, ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Люблинець, Волинська область

2 місце — Журавська Ірина, Луцька гімназія № 21 ім. Михайла Кравчука, Волинська область

3 місце — Попчук Інна, Могилянівська ЗОШ І — ІІІ ступеня, Рівненська область

6 клас:

1 місце — Кісляк Дарія, ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Люблинець, Волинська область

2 місце — Тимофієнко Павло, Навчальний заклад — Рівненська класична гімназія «Престиж», Рівненська область

3 місце — Вознюк Денис, Острозька ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Рівненська область

7 клас:

1 місце — Левчук Артем, ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Люблинець, Волинська область

2 місце — Одемчук Соломія, Рівненська гуманітарна гімназія, Рівненська область

3 місце — Боднарук Марта, Калуська гімназія, Івано-Франківська область

8 клас:

1 місце — Октисюк Євгеній, НВК «ЗОШ І — ІІІ ст. — дитсадок» с. Самари-Оріхові, Волинська область

2 місце — Свиріпа Владислав, ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Люблинець, Волинська область

3 місце — Вознюк Артем, Острозька ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Рівненська область

Окрім основних номінацій за призові місця, кожен з учасників отримав грамоту за участь у заході та книги, які допоможуть покращувати знання Біблії та формувати духовно-моральні цінності. Адже не дарма перший президент України Леонід Кравчук у своєму вітальному слові зазначив:"Майбутнє у нашої держави є, бо проводяться такі конкурси. І нам усім варто зрозуміти, що лише Біблія — це початок пізнання Бога та фундамент християнської моральної сили".

Теги: гуманітарний факультет, олімпіада, Pasichnyk, Кравчук, Жуковський, Пасічник, Храм преп. Федора Острозького, Центр духовно-морального виховання, конкурс, студентсько-викладацький храм, переможці