Найкращі студенти Острозької академії отримали стипендії від представників української діаспори

25.04.2013

Щороку найкращі студенти усіх факультетів Острозької академії, активісти, юні науковці, відмінники навчання, отримують стипендії та гранти від партнерів і друзів університету — представників української діаспори. 25 квітня 86 найактивніших вихованців академії отримали гранти Фонду ім. С. Красносельської, Фонду ім. Ірени та Олександра Михалюків та Товариства української мови ім. Тараса Шевченка в Чикаго.

Волинянка Софія Красносельська, яка проживала в Канаді заповіла свої гроші для українських студентів. Після її смерті розпорядниками спадщини стала Фундація енциклопедії України в Канаді. Саме тому цього року 24 студенти університету отримали гранти ім. С. Красносельської від Президента Фундації енциклопедії України в Канаді Олега Іванусіва та його дружини Божени. Вони уже понад 20 років інвестують гроші в виховання молодого прогресивного покоління українців, адже, за їхніми словами, Україні потрібні ті молоді люди, які через декілька років очолять різні організації і виведуть державу на той рівень, якого вона заслуговує. Крім того, Олег Іванусів вручив студентам книги, які видала Фундація енциклопедії України. Варто зазначити, що сім’я подарувала навчальному закладу Реймське Євангеліє, яке побачило світ завдяки зусиллям цієї ж організації.

Також 60 найкращих студентів Острозької академії отримали грошові премії від Фонду Ірени й Олександа Михалюків. Нагадаємо, що панство Михалюків уже довгий час товаришує з навчальним закладом. Саме завдяки їм у виставкові зали академічної галереї потрапили скульптури видатного українського митця Петра Капшученка. Вручення стипендії від цієї сім’ї вже стало доброю традицією в Острозькій академії. Цього року грошові премії від імені панства Михалюків вручив онук пані Раїси Сергій Маєвський — випускник Острозької академії, заступник начальника відділу банку «Глобус» у Рівному.

Товариство української мови ім. Тараса Шевченка в Чикаго вже кілька років поспіль дає стипендії студентам, які вивчають українську мову, а також досягли значних наукових успіхів у сфері української філології. Сьогодні цю стипендію отримали студентка гуманітарного факультету Христина Федорич і студентка Інституту права ім. І. Малиновського Марія Кравець.

Ректор Острозької академії Ігор Пасічник вручив подяки усім благодійникам і висловив щирі слова сподівання про те, що студенти університету використають ці кошти для саморозвитку та самовдосконалення.

Теги: Faculty of Romance and Germanic Languages, Pasichnyk, Інститут права ім. І. Малиновського, Братство спудеїв, Пасічник, гуманітарний факультет, факультет міжнародних відносин, факультет політико-інформаційного менеджменту, факультет романо-германських мов