Острозькі студенти відсвяткували День народження Ліни Костенко

19.03.2013

У різних куточках України 19 березня відбувалися урочистості з нагоди Дня народження Ліни Костенко. Острозька академія теж долучилася до святкування.

На великій перерві була проведена акція «Пишіть листи і надсилайте вчасно», під час якої студенти мали можливість отримати невеличкого «поетичного листа» віл Ліни Костенко.

Увечері в залі КМЦ відбувся святковий концерт «Вечірнє сонце, дякую за день...», організований студентами-магістрантами спеціальності «Українська мова і література». Вечір був наповнений приємними несподіванками, сюрпризами та емоціями у супроводі ніжної гри на фортепіано. Розпочалося дійство декламацією співзвучної з назвою заходу поезії «Вечірнє сонце, дякую за день». Також глядацькій увазі була запропонована постановка за поемою «Маруся Чурай».

Найбільш хвилюючою була друга частина концерту. Напередодні урочистої дати організатори заходу оголосили конкурс на кращий відеоролик, в якому потрібно було передати особисте бачення поезії Ліни Костенко, а вже на концерті глядачі мали можливість побачити кращі роботи. Крім того, під час самого заходу відбувався конкурс «Найкраща „самашедша“ записка». На отриманих при вході аркушах із римами або строфами з віршів поетеси потрібно було дописати власний контекст. Журі визначило переможців обох конкурсів і нагородило призами.

Ще однією цікавинкою заходу став відеовірш «Як пощастило дівчинці в сімнадцять», який декламували працівники академії. Завершився святковий концерт романсом на слова Ліни Костенко «Напитись голосу твого».

Вечір краси, музики і поезії дав можливість по-новому прочитати і відчути поезію Ліни Костенко, в епоху якої, за словами завідувача кафедри української мови і літератури професора Івана Хом’яка, ми зараз живемо.

Острозькі студенти відсвяткували День народження Ліни Костенко Острозькі студенти відсвяткували День народження Ліни Костенко

Теги: Хом’як, культурно-мистецький центр, гуманітарний факультет