На сторожі рідного слова

22.02.2013

Низка заходів, приурочених до Міжнародного дня рідної мови, який у всьому світі відзначають 21 лютого, відбулася в Національному університеті «Острозька академія».

Так, зокрема, напередодні 20 лютого відбувся святковий вечір «Мова єднає нас», а наступного дня в актовій залі університету студенти й майбутні абітурієнти — старшокласники шкіл Острожчини — змагалися в рамках щорічного конкурсу декламації поезії.

Цього разу його учасниками стали понад 20 конкурсантів, а наймолодшою представницею — учениця 6-го класу НВК «Межиріцька ЗОШ І-ІІІ ступенів — ДНЗ» Марія Дубінчук, яка виконала «Пісню про Україну».

Добір поетичних текстів на конкурс був обмежений національно-патріотичною тематикою, а творчий вибір учасників охопив увесь діапазон авторів української літератури — від творів Тараса Шевченка до поезії Ганни Гайворонської та власних поетичних текстів.

Переможцями конкурсу стали студентка другого курсу спеціальності «Українська мова і література» Марія Банзерук з поезією Лесі Українки «Дочка Ієфая», друге місце посіла магістранта цієї ж спеціальності Діана Кобернюк з декламацією поезії Т. Шевченка «У нашім раї на землі». Третє ж місце дісталося учню 11 класу Розвазької ЗОШ І-ІІІ ступенів Святославу Сидорчуку за натхненне виконання поезії Віктора Баранова «До українців».

Переможці отримали від голови журі акад. Івана Миколайовича Хом’яка не лише грамоти та книги, як і всі учасники конкурсу, а й грошові премії від випускника гуманітарного факультету університету, екс-голови Братства спудеїв Олександра Корнійчука.

Також упродовж тижня студенти Острозької академії декламували українські вірші на студентському радіо, а також розповсюджували тематичні наліпки на території університету.

Теги: День рідної мови, заходи, Хом’як, конкурс декламації поезії