«Школа універсального журналіста» зібрала учнів з усієї України

28.11.2012

23 учні 9-11 класів із 7 областей України взяли участь у дводенному тренінгу «Школа універсального журналіста», який відбувся днями на базі Національного університету «Острозька академія».

Проведення таких тренінгів з основ журналістики на базі академії вже стало традицією. Нинішня школа — вже п’ята. Вона вийшла рекордною за географією учасників: дізнатись більше про основи роботи журналіста, довідатись про можливості навчання в Острозькій академії та заглибитись у історію першого університету Східної Європи до Острога з’їхались старшокласники з Миколаєва, Кривого Рога, Черкащини, а також із чотирьох областей нашого регіону — Рівненщини, Волині, Хмельниччини та Житомирщини.

Упродовж двох днів старшокласники прослухали лекції та виконали практичні завдання з таких тем як риси та умови журналістської діяльності, методи збору та джерела інформації, новини, техніка інтерв’ю. Особливо детально на заняттях розглядали особливості підготовки журналістських матеріалів початківцями — зокрема, з використанням інтернету взагалі та соціальних мереж зокрема.

Про особливості навчання та дозвілля студентів у Острозькій академії учасникам ШУЖ розповів декан гуманітарного факультету, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького доктор педагогічних наук професор Василь Жуковський. Школярі з усієї України затамувавши подих слухали розповідь Василя Миколайовича про організацію навчального процесу в академії, насичені студентські будні, духовно-моральні основи виховання молоді в нашому університеті — а потім буквально засипали його питаннями, принагідно потренувавши і навички інтерв’ювання, які щойно розглядались на заняттях. Розповідь декана доповнили студентки-другокурсниці спеціальності «Журналістика» Юлія Мініч та Галина Закацюра.

«Програма нашого навчання побудована так, щоб говорити зі школярами про основи роботи журналіста зрозумілою їм мовою, на доступних їм прикладах — аби учні могли відразу ж застосовувати здобуті знання на практиці, зокрема, готуючи матеріали, які згодом подаватимуть на творчий конкурс при вступі, — зазначає керівник Школи універсального журналіста, викладач кафедри журналістики та літературознавства НаУОA, головний редактор Видавничого дому «ОГО» Віталій Голубєв. — Позитивна аура нашої академії створює сприятливу атмосферу для навчання з перших його хвилин, спілкування виходить жвавим і невимушеним, і знання та практичні навички засвоюються особливо легко, з задоволенням».

Це підтверджують і випускники чергової Школи універсального журналіста в Острозькій академії. «Особисто в мене залишились лише позитивні емоції, — каже Олександр Красько із Сарн на Рівненщині. — Місце проведення тренінгу на це також вплинуло — Острозька академія дає дуже велике піднесення!». «В мене з’явилось беззаперечне бажання, або навіть мета навчатись саме в Острозькій академії, — доповнює Наталія Данелюк із Луцька. — Я побачила, як усі викладачі, які з нами спілкувались, роблять усе можливе, аби ви отримали хороші знання і стали справжнім журналістом». «Тут неймовірні люди, я отримала незабутні спогади — саме те, заради чого їхала! — не приховує задоволення Анастасія Олексюк із Хмельницького. — Я відчула себе «у своїй тарілці» і остаточно зрозуміла, що журналістика — це справа всього мого майбутнього життя!»

Інформацію про проведення наступних подібних тренінгів шукайте у розділі «Анонс подій».