«Острозький неограф» святкує ювілей

20.09.2012

У Національному університеті «Острозька академія» 19 вересня відбувся круглий стіл на тему «Українська індивідуально-авторська неологія на зламі тисячоліть». На захід, присвячений п’ятиріччю лексикографічної лабораторії «Острозький неограф», завітала неографічна лабораторія «NEOLEX-Рівне» з науковим проектом «Лінгвістичні студії молодих дослідників», а також представники студентської літературної студії «Любисток» Рівненського державного гуманітарного університету, очолюваної кандидатом філологічних наук Аллою Матчук. А творчий союз «Плита» порадував присутніх власним поетичним доробком.

Вітальним словом урочисто відкрив захід ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник, а згодом до вітань приєдналися проректор із навчально-виховної роботи, професор Петро Кралюк, завідувач кафедри української мови і літератури , професор Іван Хом’як, завідувач кафедри романських мов та інтерлінгвістики Східноєвропейського національного університету іменs Лесі Українки Ніна Данилюк, а також від імені Ради молодих учених Інституту української мови НАН України побажання висловив кандидат богословських наук Олександр Мирончук.

Доктор філологічних наук, професор, науковий керівник лексикографічної лабораторії «Острозький неограф» Галина Вокальчук зазначила: «Сьогоднішнє зібрання підтвердило наукові зв’язки нашої лабораторії з іншими вишами України: Рівненським державним гуманітарним університетом, Волинським (тепер уже — Східноєвропейським) національним університетом імені Лесі Українки. Втішена, що магістранти Острозької академії активно долучилися до проведення свята і як організатори, і як доповідачі. Також щиро вдячна гостям із Києва, Луцька, своїм колегам із Рівного, які презентували власні наукові доробки. Сподіваюся, що подібні заходи стануть доброю традицією у стінах університету».

Учасники круглого столу висвітлили у своїх доповідях такі теми, як: «Проблеми лексичної та фразеологічної неології», «Неологічні явища в граматичному ладі української мови» та «Лінгвістика тексту. Ідіостилістика. Лінгвоукраїністика та крос-культурні аспекти комунікації. Діалектологія. Лінгводидактика».

«Острозький неограф» святкує ювілей «Острозький неограф» святкує ювілей