«12+1 годин(а) українського кіно» – для спудеїв Острозької академії

21.05.2012

У Національному університеті «Острозька академія» 19-20 травня відбувся показ сучасних повно- та короткометражних фільмів українського виробництва в рамках проведення заходу «12+1 годин(а) українського кіно».

Проект розпочався ярмарком місцевих майстрів, вокально-інструментальними виступами та аукціоном ляльки-мотанки одного з найкращих майстрів України. Приємною подією для відвідувачів заходу стала зустріч із режисером, президентом фестивалю «Відкрита ніч» Михайлом Іллєнком. Серед гостей можна було побачити також Дмитра Лінартовича — актора, виконавця головної ролі Івана Додоки у фільмі «ТойХтоПройшовКрізьВогонь».

Кульмінацією першого дня проекту був показ фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» режисера Михайла Іллєнка. Крім того впродовж ночі у концертній залі Культурно-мистецького центру студенти та гості мали можливість насолоджуватися переглядом короткометражних та анімаційних фільмів-переможців кінофестивалю «Відкрита ніч».

Про створення, сюжет, жанр першого прокатного фільму, а також реалії та перспективи розвитку українського кінематографу студенти, викладачі й представники ЗМІ спілкувалися з Михайлом Іллєнком та Дмитром Лінартовичем під час прес-конференції. Михайло Герасимович зазначив, що фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» для нього розпочався ще у далекому 1967 році, адже здавна була мрія зняти кінострічку про людину, яка пройшла все. Зустріч транслювалася он-лайн у мережі Інтернет, відтак, глядачі мали можливість задати питання гостям.

У рамках проекту також відбувся показ кінострічок «Останній бункер» режисера Вадима Іллєнка та «Фучжоу» Михайла Іллєнка.

«Назва символічна. Схема „неповних тринадцяти“ (тобто 12+1) означає шанс прискорення планетарної еволюції та „друге дихання“, при якому Земля переходить на нову еволюційну спіраль. Для вітчизняного кіно — це шанс на прискорене відродження, відтворення самобутності, історії, культури, реалій сьогодення через призму сприйняття українським кінотворцем», — розповідає організатор проекту, випускниця Острозької академії Віта Базан.